St3faN80

Franare puternica

39 posts in this topic

Si pana la urma ce problema aveau discurile de pe spate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai practic nici una....intr-o iarna am mers f putin cu ea si astia au dat cu sare si au ruginit urat de tot discurile pe spate si nici frana de mana nu tinea si am crezut ca e de la alea ruginite ca dupa aia am mers da tot nu se ducea rugina....in fine am aflat ca frana de mana e separata si ca e pe saboti in interioru discului si a trebuit doar reglata iar discurile le-am dus la cineva pe strung si le-a luat fata dreapta canu necesitau schimbarea si asta a fost.....mai revin sa va spun dak mai face vibratii ca nam apucat sa vad inca

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa subliniez la mine rugina nu era superficiala se vedeau ca niste gauri mici pe suprafata discurilormai mult la unul din ele....si din cauza asta si placutele au apasat dor pe o portiune din supr totala a discurilor....la unu din ele chiar avea un mic santulet deoarece rugina e mai dura ca fonta si unde a fost mai ruginit practic a ras placutele

Share this post


Link to post
Share on other sites

irina daca la a ta a fost rugina superficiala nu trebuia sa fie nici o problema....cum au mai spus si altii mai cu rautate asa da nah fiecare cu ale lui

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, deci pana la urma si rugina poate fi o cauza...

Nu te mai necaji Irina, eu am avut un impuls sa-mi sterg contul la un moment dat dar m-am obisnuit pe percurs cu iesirile misogine  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eee...nici chiar asa pt niste comentarii mai aflii cv nah e bun sa ai cont pe forum

DA rugina poate fi si ea o cauza atunci cand sunt ruginite rau si placutele incep sa calce aiurea oe disc....dar acest lucru este extrem de rar eu nam mai vazut la alta masina asa rugina ca la a mea

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu personal nam nimic cu femeile.....chiar m-as duce cu placere la un mecanic care e femeie cu coditia sa stie meserie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la mine era destul de multa rugina, de aceea am luat masina la niste ture inafara orasului sa pun frane de la viteza mai mare sa mi se curete discurile spate, ca alea de pe fata s-au curatat in oras.

Asa s-a dus rugina de pe ele si a disparut si tremuratul.

Sper ca data viitoare baietii care sar cu ironii aiurea fara sa citeasca atenti sau sa cunosca problema in cauza sa se abtina.  ;)

@Betty: am dat si eu delete la cont o data dar m-am razgandit pana la urma...mai sunt si cativa de treaba printre ei.  :D

De obisnuit nu prea pot sa ma obisnuiesc cu remarcile misogine, ma straduiesc dar nu pot sa nu ma simt lezata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@irina_f nu te pune pe rau. Si cu barbati sunt mai "asprii" mai vechi de pe forum.

Dar una peste alta sunt foarte Ok.

Cele bune

Share this post


Link to post
Share on other sites
@irina_f nu te pune pe rau. Si cu barbati sunt mai "asprii" mai vechi de pe forum.

Tradu-mi te rog partea asta ca nu inteleg ce vrei sa spui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@irina_f  am vorbit ca pe la mine prim Maramu. ;D

Si acum traducerea: "nu te pune pe rau. Si cu barbati sunt mai "asprii" mai vechi de pe forum" = nu iti face griji. Cei care au o vechime pe acest forum sunt un pic mai "acizi" chiar si cu barbatii de pe acest forum. ;D

Cele bune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now