Guest croc1977

vali - s40T4

12 posts in this topic

Bine-ai venit printre noi !

Cum e sa ai 200 de calutzi si 300Nm sub tine ? Chiar as vrea si eu sa ma plimb(i) cu asa ceva, ca am o durere de ceafa si-ash vrea putina fizioterapie cu tetiera  ;D

S-o stapanesti sanatos si sa te duca multi km !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut pe aceasta cale toti posesorii de VOLVO din Romania.

Sunt foarte interesat sa achizitionez si eu un S40 T4 din 1998.

Sunt foarte curios ce poate acest motor, avand tractiune fata, si daca are ceva probleme consacrate.

Multumesc de ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IA-L !!! :)

De acord!  ;D

Probleme consacrate: superi multi posesori de masini mult mai scumpe si mai de fite ca a ta  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit aci, in clubul Volvistilor !

Midnight C ti-a spus tot ce trebe : ai 200 cp in botul ei, simti cum te baga in scaun cand o ciupesti, ai s-o iubesti neconditionat, da te pricepi la auto? daca nu ia cu tine un prieten care stie si daca merita IA-O ! o sa-ti placa sa le dai fum la multi cu mertane, bmw-uri.... si mai ales la ai ambitiosi cu logane  :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, si eu sunt posesor de T4 de vreo saptamana. Motorul asta e incredibil, trage de rupe, te baga in scaun. Lamuriti-ma si pe mine daca se poate si daca stiti. Cand am luat masina indicatorul de apa nu urca la jumate, am schimbat termostatul si acuma urca indicatorul aproape de jumate. De atunci am observat ca face spume la joja de ulei si parca miroase a benzina uleilul. Uleiul maine il voi schimba ca este foarte subtire. Intrebarea mea este poate sa faca asa ca uleiul este foarte subtire si poate vechi? Apa din vasul de expansiune nu am vazut sa scada si motorul merge bine de tot fara fum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pune un ulei in firea lui, si anunta pe aici daca dup-aia mai face pe nebuna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce am pus ulei Castrol 10w-60 nu mai are nici o problema, fara miros si fara spuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now