andras244

Piese de schimb

8 posts in this topic

Salut,

am un Volvo 244, 1979, B21A ... as avea nevoie de ceva piese, daca are cineva ... ori dau altceva pe ele (piese) ori pe bani.

Ceea ce caut eu mai mult sint piese ce tin de estetica, ca de exemplu: eleron fata, faruri ceata din crom rotunde sau patratoase ..., jenti aluminiu, am un set de 3, cel cu mult spite, caut al 4lea ... inscriptii Volvo, 244 GL, din metal, de pus pe portbagaj sau pe aripa fata ... stop dreapata spate cu 5 si 6 compartimente (cel din urma ptr un Volvo 240) ... aparatoare de noroi, 4 buc, cu inscriptia Volvo ... cotiera centrala fata cu box sau fara ...

Daca are cineva asa ceva ....................... ;)

1000 de multumiri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna te pot ajuta cu urmatoarele : stop spate si inscriptii aripa pt 244 dl /1976.

0747840209

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut !  sunt un posesor de volvo 244 d6 1980. m-ar interesa unde sa gasesc un geam de far de pe partea stanga, din acelea dreptunghiulare mari. ma gandesc ca poate exista un dealer de piese sh care poate aduce la comanda piese de dincolo.acum am la masina geamuri de far din sticla clara si nu arata prea bine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut !  sunt un posesor de volvo 244 d6 1980. m-ar interesa unde sa gasesc un geam de far de pe partea stanga, din acelea dreptunghiulare mari. ma gandesc ca poate exista un dealer de piese sh care poate aduce la comanda piese de dincolo.acum am la masina geamuri de far din sticla clara si nu arata prea bine :D

cauta-ma pe privat

rezolvam

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine stie, se potriveste usa din fata de la un 240 la un 244 ?

de exemplu 240 din 1984 si 244 din 1979 ????? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu e aceeasi caroserie, doar farurile difera. 244 = seria 240 in 4 usi. 245 = seria 240 in 5 usi (break)

Share this post


Link to post
Share on other sites

usile de la 240 au parca niste ornamente de plastic in plus sub geam. in colo cred ca e aceeasi caroserie, ca doar nu o fi ca la dacia 1310 sa nu se potriveasca o usa de la o masina la alta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-am uitat azi la un 240, asa e cum zici rich, are chestia de sub geam, ce va trebuii dat jos, in plus, rama usi in jurul geamului e negru mat, la mine e cromat, am zgariat vopseau si dedesubt se pare ca e cromat, difera la oglinda, dar imi voi pune oglinda mea full crom  :D  ......

cine are un index dreapta fata complet, de vanzare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now