Sign in to follow this  
Followers 0
Guest florian417

iar pilot automat

3 posts in this topic

Acum un an nu mai mergea cruise control ( il folosesc destul de des ) . M-am dus din nefericire la Otopeni-Primus si testerul le-a spus sa schimbe sezorul de sub ambreiaj care costa 2mil . Am fost de acord si gata , merge. Pe cel vechi l-am luat cu gindul sa-l masor acasa . Am mai mers vreo 4000km OK si iar nu mai merge si n-am apucat sa masor sezorul de pe masina atunci cind mergea cum as fi vrut dar am aminat pina s-a stricat iar. Acum l-am scos si pe ala nou si l-am comparat cu ala vechi (  nu stiu sigur daca problema e de la acelasi senzor , numai ca mi se pare de "rahat" ca se tot strica la volvo asta )

senzor vechi arata intre 580ohm si 9K

senzor nou  arata intre 440ohm si 6K

Rog , poate cineva sa se uite sau sa-mi spuna unde sa caut cit ar trebui sa fie , as putea sa modific valorile pt ca mecanic sezorul nu are nimic . Nu am manual sau soft.

Parca nu m-as duce iar la Otopeni sa mai imi dea un senzor  . Sau o fi altceva ?

Merci anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

fara tester nu poate nimeni sa-si dea cu parerea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost iar la service Otopeni si au pus testerul si au constatat ca este din nou acelasi senzor defect si de neasteptat,  l-au schimbat in garantie. Adica nu l-am mai platit din nou . M-am bucurat si m-am mirat... acum ma duc repede sa-l scot si sa-l masor ...sper sa nu se mai strice din nou...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0