Guest smf.ro

Conector rosu in dreapta fata intre ventilator si caroserie

10 posts in this topic

in partea dreapta (partea pasager) chiar langa ventilatorul de climatizare (chestia aia mare alba de plastic) este un conector rosu mare

de fapt este intre ventilator si caroserie, mare, rosu cu alb.

intrebare: cum se poate scoate de acolo acel conector, sau macar desface de pe caroserie sa vad ce este in spatele lui?

de altfel am observat ca pe acolo imi intra apa in masina, si as vrea sa vad ce e in spatele lui eventual sa izolez.

nu l-as desface, ma gandesc sa nu fie de la airbag desi alea stiam ca-s orange

ceva idei? nici sa ma apuc sa dau jos ventilatorul nu-mi arde, e munca multa. desi la cum arata acuma masina mea zici ca-i recuperata dupa vreo catastrofa naturala.,

Share this post


Link to post
Share on other sites

VADIS-ul nu-ti da nicio indicatie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

din pacate nu am vadis, s-a dus odata cu hardul cel mare.

este un conector rosu in care intra mai multe conectoare tot felul de culori: alb, galben, orange, violet,

Share this post


Link to post
Share on other sites
desi la cum arata acuma masina mea zici ca-i recuperata dupa vreo catastrofa naturala.,

Ca tot mi-am adus aminte de catastrofe naturale...cum va descurcati cu grindina...ca ce-am vazut la tv e prapad...toata tabla masinilor indoita...parbriz, lunete sparte?

Sa nu-mi spuneti ca aveti toti garaj  :D)))...dar nu-i de glumit cu natura!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic:

A trecut furtuna pe la mine ieri de 2 ori, insa mi-a prins masina in service, la schimbat placute. Asta da bafta :), mai ales ca nu am garaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

garaje avem, dar nu chiar toti, mai ales ca mai toata lumea are 2, 3 masini.

in schimb avem cu totii asigurari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

care garaje frate? ca prin bucuresti au demolat astia toate garajele...chiar si pe alea la care a dat primaria

autorizatie...sunt in stare sa ti-l darame si pe ala din curte.... fmmmm(cenzura)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primarul Montrealului nu are astfel de probleme in cap, gen demolari, etc. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

o singura diferenta ca sa nu traiti cu o impresie gresita: aici garajele nu sunt constructii independente gen hangar/cotet decat in proportie f mica, eventual pe timp de iarna ti se da aprobare sa-ti pui un acoperis provizoriu care il dai jos la 1 aprilie(obligatoriu, nu conteaza ca a nins si in mai anul asta) si pentru care platesti autorizatie lunara.

in rest garajele sunt in subsoluri, basement, supraetajate, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

acolo au fost gandite de la inceput lucrurile sa nu fie aglomeratie sau case ingramadite si toate au fost prevazute

cu garaj sau parcare amenajata. la noi nu vor sa faca parcari supraetajate pt ca nu da bine, iar in subsol nu prea ai

unde sa te duci ca sunt numai tzevi de canalizare...

una peste alta infrastructura e la pamant si asa o sa ramana ceva vreme..mai ales prin centru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now