Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SMD

Sa imi vand masina?

13 posts in this topic

Inca nu sant hotarat , dar am primit o oferta de 5000 de euro si ma mai gandesc.

Am asa: Volvo S40, prima inmatriculare 2002, 1.6 benzina, 109 Cai, 95 000Km reali, semipiele, Cruise Control, scaune incazite, ASR, 6 Airbags, Jenti + Cauciucuri separate Vara/Iarna. Masina e in stare zic eu perfecta. A fost numai la Primus, apoi la 80 000 schimbata distributia la Augsburg, consumabile de la Midnight.

"Problema" la ea e ca nu o prea folosesc. Matrix si Midnight m-au vazut ca umblu cu o Toyota Yaris rosie ;D in Bucuresti si chiar pe autostrada ;D Anul asta am facut cred numai 1000 Km din care 800 spre mare si spre munte.

Intrebarea e sa o vand? Merita mai mult? O vrea altcineva care da mai mult?

Pretul asta de criza simt ca este mult sub valoarea masini.

Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cu cat o tii mai mult...cu atat se devalorizeaza mai mult...

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca ar merita mai mult, dar pe de alta parte, la noi nu prea se cauta volvo, si cu daca o mai ti , s-ar putea sa nu mai ai client nici cu 5000. am stat peste 1 an cu un s40 la vanzare.  daca tot ai alta masina, e pacat ca volvo sa stea si nefolosit, si sa se devalorizeze stand pe dreapta.

as zice sa o dai

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu sta pe canduri,este in targ Astra h din 2007 la 6500eu.cu toate ca nu suport Opel, dar anul este bun ,si am mers cu una si merge binisor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este un pret bun 5000E pt un Volvo, parca nu au nici o valoare masinile astea, odata cumparate mori cu ele in gradina, eu ma chinui de 4 luni sa dau V70ul si nu reusesc, nici cu 6000 nu am scapat de el asa ca il pastrez :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

........... parca nu au nici o valoare masinile astea, odata cumparate mori cu ele in gradina..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am gandit ca inseamna Volvo face bine sanatatii DAR vad ca inseamna altceva si anume volvo pe viata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda,suna ca o condamnare judecatoreasca..parca auzi si un ciocanel batut de birou, ca in filmele cu dolari....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca piticul din creier iti zgarie cortexul sa iti schimbi masina, nu ai ce face. :D Pui mana si executi, ca altfel nu ai liniste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Pretul pe care ar urma sa-l primesti pe Volvo-ul tau, este identic cu preturile din Germania la S/V40, in plus acolo nu exista taxa de inmatriculare de sute de € ca si la noi. Mi se pare un pret corect pentru cel care cumpara, dar nu neaparat si pentru tine. Oricum daca ai nevoie de cash, poti vinde masina, daca nu, eu cred, ca eventual cu banii astia poti sa-ti achizitionezi un Logan second-hand vechi de vreo 3 ani, cu un nr. destul de mare de km la bord. Deci, tu esti cel  care va lua decizia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu sant hotarat , dar am primit o oferta de 5000 de euro si ma mai gandesc.

Am asa: Volvo S40, prima inmatriculare 2002, 1.6 benzina, 109 Cai, 95 000Km reali, semipiele, Cruise Control, scaune incazite, ASR, 6 Airbags, Jenti + Cauciucuri separate Vara/Iarna. Masina e in stare zic eu perfecta. A fost numai la Primus, apoi la 80 000 schimbata distributia la Augsburg, consumabile de la Midnight.

"Problema" la ea e ca nu o prea folosesc. Matrix si Midnight m-au vazut ca umblu cu o Toyota Yaris rosie  ;D in Bucuresti si chiar pe autostrada  ;D Anul asta am facut cred numai 1000 Km din care 800 spre mare si spre munte.

Intrebarea e sa o vand? Merita mai mult? O vrea altcineva care da mai mult?

Pretul asta de criza simt ca este mult sub valoarea masini.

Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites