CristiAlexa

Salutare tuturor eu ma retrag temporar din club

24 posts in this topic

Datorita nenumaratelor probleme pe care le-am avut cu masinuta asta si ghinioanelor care au venit unu dupa altu ma retrag temporar din club pana imi strang ceva bani sa imi iau ceva masina noua. Dupa masina mi pare extrem de rau mai ales imi plac cum arata dar e l cine am luat-o nu a avut grija deloc e ea si la mine a inceut a isi arate coltii, pe cand am reparat una s-a strica alta si numai am putere fnanciara sa o mai tin. Mai ales ca acuma ar mai trebuii sa schimb turbina,  injectoare, ambreiaj, discuri fata frana, amortizoare +flanse.

Va doesc toate cele bune si multi km fara probleme sa aveti si sper sa ne reintalnim in curand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca nu ai gasit tu mesterul potrivit .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apoi sincer nu stiu daca ii vb de mester sau decat ii valoarea pieselor pe care trebe sa le inlocuiesc. Aaaa si am uitat si volanta s-a dus. Plus ca abia am pus-o pe picioare dupa ce am lovit anu trecut in toamna una bucata cal cu doar 140 Km\h  ;D . Si imi pare rau de ea dar nu ma mai tine jebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@CristiAlexa

Volanta bimasica este un consumabil, normal ca se duce cand masina are un nr de km. La Golf 4 costa undeva la 2200RON deci ma indoiesc ca este mai scumpa la Volvo, toate au cam acelasi pret indiferent de marca .

Daca nu te mai duce buzunarul atunci cumpara-ti o masina pe care o poti intretine, nu e rautate este o recomandare corecta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nci nu ma gandesc sa ma retrag de tot ci doar pt o perioada cred si sper scurta de timp pana mai strang ceva bani sa imi iau ceva mai nou respectiv 2005-2006 (de preferat V50 ca familia are 3 membrii) si deocamdata o sa trag pe o fabia combi din 2005. Dar tot nu se compara cu volvo deloc chiar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si care-i problema? Ce, nu poti conduce ce vrei si sa fi membru Volvo? Eu nu vad care-i legatura... Daca -ti place pe-aici atunci keep walking!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am Volvo si sunt membru al forumului de aproape 2 ani. Si lumea ma iubeste si asa ;D

Deci stai linistit, ca nu-i bai ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimeni ...dar absolut NIMENI nu se poate retrage pana n u da cel putin un redbull  ;) ....lui Danyx   ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

no da hai pe la cluj ca ii loc de un redbul, da parca gol nu mere ci parca mai bine mere cu un whisky  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

no da hai pe la cluj ca ii loc de un redbul, da parca gol nu mere ci parca mai bine mere cu un whisky  ;D

pe cuvant ca as veni chiar si in uichendu asta ,...daca nu as sta asa rau cu banii ...asa imi e dor de un drum lung si desi nu mai este mult ...Septembrie pare atat de departe .... :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici eu nu mai volvo

crezi ca ma retrag?

nici gind

de cine ar mai face baietii bizaaaaaaaaaaaaa ;D:D;D:D;D::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu paca asa ca ma gandec ca il dau am asa un gol in suflet mai ale ca tineretea mi-am facut-o in volvo lu tata si tare mult mi-am dorit sa am si io unu da nu cu atatea probleme cate o avut asta. Adevaru ca de la cine l-am luat numa motorina o bagat in el si atat. Ca eu dupa ce i-am curatat tapiteria, sotia mo intrebat ca asta are tapiterie neagra pe scaune si plafonu ii gri deschis nu negru. Asa ca sper ca urmatoru sa fie ok.

Eu ziceam ca ma retrag ca si conducator de volvo dar privitor o sa raman intotdeuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai mai postezi sa vedem si noi cum merge cautarea noului Volvo si eventual sa primesti sfaturi avizate, nu?  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fratilor am tot stat io asa si m-am gandit si am ajuns la concluzia (aici 90% pt nevanzarea volvoului  a fost sotia) ca volvo ii volvo si skoda fabia ii faba nu se compara nici la spatiu, siguranta cu volvo.

Asa ca mai trag de ea pana moare si pana atunci strangem bani pt un v50 mai nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari sotiei tale pt. cele 90% si tie pt. restul. Inteleapta decizie.  :wav:

Mama mea a cumparat o Skoda Superb noua in urma cu 1 luna si pot spune cu mana pe inima ca nu se compara cu al meu Volvache. Singurul lucru foarte fain la Skoda este unitatea de comanda cu ecran tactil, color. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari sotiei tale pt. cele 90% si tie pt. restul. Inteleapta decizie.   :wav:

Mama mea a cumparat o Skoda Superb noua in urma cu 1 luna si pot spune cu mana pe inima ca nu se compara cu al meu Volvache. Singurul lucru foarte fain la Skoda este unitatea de comanda cu ecran tactil, color. 

E varianta aia meseriasa cu portbagaj in doua trepte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate e asa :D

@Victor daca avea Superbul scaunele din Volvo iti zic eu ca-ti placea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, scaunele m-au dezamagit profund, mai ales calitatea materialelor folosite.

@parola, da, este varianta in 2 trepte.

Dar sa revenim la subiect  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now