Sign in to follow this  
Followers 0
deceneu8

cat ma costa inscrierea pentru un volvo v 40 din 2001 ?

9 posts in this topic

are cineva idee cat m-ar costa inscrierea unei masini Volvo V 40 din decembrie 2001 ?..

este combi,are motor de 1,9.  disel....dar nu stiu cum e cu noxele alea si cat dioxid de carbon elimina...

masina arata super,e full oprion,6 airbag-uri,computer de bord,am consum mic,etc...multi mi-au spus ca ma costa cca 1700 euro sa o inscriu...oare asa sa fie?

va rog ,daca stiti cineva cam cat m-ar costa ? sper ca mai putin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-ai facut RAR? mi-e mi-a dat 1400 euro,dar o poti scadea cu cateva sute de euro la finante, cum poti face :

1. ai o fisa de complectat,tip,o primesti acolo,unde ai o rubrica cu km anuali,bagi cat mai multi,dar cu simt ;D ex 65.000 km/anbaf

2. masina ta fiind din decembrie intra la 8 - 9 ani,dc iti imi plineste luna,trece la 9 - 10 ani adica 1200 euro.

bafta..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa inteleg ca trebuie sa merg la finante si sa completez acel formular?..trebuie neaaparat sa merg la finante in orasul in care o voi inscrie?sau pot completa acel formular in orice alt oras?

crezi ca m-ar costa mai putin de 1500 de euro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

in primul rand tra sa ai rar-ul facut.fara el nu faci nimik.apoi la finante cam pe unde ai domiciliul in buletin,da e relativ,mergi la finante unde ti-e mai aproape si vezi acolo,eu zic ca oriunde e oka,ca doar tot iau bani astea.important.......e sa fie numele tau pe deciziea de plata a taxei si pe chitante,ca la politie poti da peste ceva tembel care sa iti faca probleme de ce nu esti tu,teoretic poate sa fie oricine,doar sa fie datele masini.

bafta...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie mi-au spus ca ma costa 3200 euro este euro 2 din 1999 mai exact noiembrie 98....hm...sau mai schimbat zilele astea ceva si nu stiu. 1200 ar fi bine si la mn da nu cred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai euro 3 sigur asa ca nu iti fa probleme ....max 1200 euro eu mai astept :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am dat saptamana asta 6620 lei taxa de poluare. Depreciere nu prea iti face nimeni daca masina arata bine...am incercat si eu dar nu a mers :-\. Taxa se plateste numai in localitatea de domiciliul.

Insa inainte de asta iti trebuie autentificarea de la rar si cartea de identitate si ITP tot de la rar (daca nu le ai deja). Plus traduceri legalizate dupa toate documentele de provenienta a masinii (acum nu stiu de unde ai luat-o tu, sau daca este cazul). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0