St3faN80

MP3

31 posts in this topic

Buna

Am un s60 cu cu radio cd+casete di 2002 si as vrea sa stiu daca il pot face sa citeasca mp3-uri si cat ma costa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu poti si nu te costa nimic :D

Poti cumpara insa un adaptor de IPOD, evident ca iti trebuie si IPOD ul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti adapta mp3-caseta dar nu stiu daca mai gasesti....si oricum suna rau!

Daca vrei ceva profi, ai varianta de www.IMIV.ca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau mai ai o varianta mult mai simpla: modulatoarele fm. In ele bagi si carduri sau usb si iesi si foarte ieftin. Sunetul este foarte clar daca iti iei cava mai scump si ceva mai slab daca iti iei orice ieftinatura de la selgros, metro, etc.(aprox 50 ron). Oricum nu o sa ai calitate de cd audio dar nici la mp3 nu o ai. Eu am unu mai scumput dar se aude foarte bine. Am un prieten care si-a luat unu mai ieftin dar calitatea sunetului difera putin.

Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Man, la S60 nu tine figura cu modulator! Prietenii stiu de ce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Man, la S60 nu tine figura cu modulator! Prietenii stiu de ce!

Daca te referi la calitatea sunetului sa inteleg ca tu nu asculti radio in masina?

Daca nu la asta te referi roaga-l pe un prieten de-al tau sa-mi spuna si mie  ca sincer alt motiv nu stiu... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti adapta mp3-caseta dar nu stiu daca mai gasesti....si oricum suna rau!

Daca vrei ceva profi, ai varianta de www.IMIV.ca!

Eu am asa ceva si se aude destul de bine.@Roskat poate confirma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La S60 "multimedia antenna" is in the back... Adica in portbagaj, ceea ce face cam inutil un modulator pentru ca e foarte dificil sa-l receptionezi stereo. Fie el cat de bun modulatorul, tot rau se aude ca nu are putere in emisie suficenta.

  Ca sa se auda bine poti sa-l tii in spate, dar cum mai schimbi melodiile atunci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am un s40 care are antena tot in portbagaj. Mi-am luat un modulator fm playbox de care insa sunt foarte multumit, adica se aude foarte bine, fara zgomot de fond si stereo, nu la aceeasi calitate ca un mp3 dar merge mult mai bine comparativ cu alte modulatoare pe care le-am avut in masina(trei la numar). Evident cea mai buna solutie in cazul lui ar fi cea indicata de tine, dar compromisul cel mai bun raportat la pretul jucariei si calitatea redarii ar fi un modulator. Cu caseta se aude sub nivelul modulatorului....Repet sa fie unu bun.

Asa ca St3faN80 poti incerca cu modulatorul unor prieteni sa vezi daca te multumeste calitatea(recomandarea mea ar fi sa incerci mai multe ca difera f mult si puterea si calitatea), daca nu sa-ti iei un adaptor ca cel indicat de parola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Altu`" ce ?

Ma refeream alt casetofon care citeste mp3 tot de la volvo :D.Am si un modulator da se aude nasol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti adapta mp3-caseta dar nu stiu daca mai gasesti....si oricum suna rau!

Daca vrei ceva profi, ai varianta de www.IMIV.ca!

La caseta aia se aude si mai rau :(Am si eu una.Am incercat si eu mai multe variante si nu vreau sa pun un casetofon sony sau alte chestii,vreau sa o las originala ca se aude f bn ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMIV-ul te costa cam 250E dar poti asculta mp3, Ipod si daca ai navi poti vedea si filme  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMIV-ul te costa cam 250E dar poti asculta mp3, Ipod si daca ai navi poti vedea si filme  ;D

In RO de unde se poate cumpara un IMIV?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am asa ceva si se aude destul de bine.@Roskat poate confirma.

;) ;)

f mica diferenta dintre CD si ce ai tu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intre Cd si ce? Ca eu nu am inteles...

@mxdady il cumperi online....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intre cd si acea caseta la care conectez mp3-ul.La mine se aude foarte bine...nu stiu cum de nu merge si la voi cum trebuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai pe cap magnetic ai mai mult zgomot decat pe citire digitala. Eu unul auzeam acel "fasait" si ma deranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

suficient de mult incat sa nu prezinte interes. o solutie mai omeneasca gasesti www.bluepower.se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau se poate cumpara noul XC care citeste MP3 . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now