Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Cioris

Imi vibreaza volanul la viteza mare cand virez.

3 posts in this topic

Recent mi.am echilibrat rotile si le.am pus presiunea la roti recomandata.... inainte de asta imi vibra volanul cum treceam de 80 fie ca mergeam drept sau viram usor. Acum dupa echilibrare merg pe autostrada cu 120 sa zicem si cand ma bag in depasire sau face autostrada putin la stanga sau dreapta vibreaza volanul de mama focului. Cu volanul drept nu am nici o problema. Ieri am vazut o bucsa la roata din stanga rupta. Poate sa fie asta problema vibrarii volanului ? Toate patru roti le.a echilibrat ala in fata mea deci asta nu poate sa fie problema, zic eu , chiar daca sunt varza in materie de mecanica. Multam :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

De exemplu , la mine rulmentul rotii "vibra" intre 80 si 120km/h. In rest pauza... Initial am crezut ca sunt cauciucurile, si la schimbare am sesizat "huruitul" rulmentului. Ridica masina pe cric si invarte roata. Daca ti se pare ca ai un zgomot suspect...Dar verifica si bucsile,pivotii; misca de roata cu putere sus-jos, stanga -dreapta,vezi daca sunt jocuri.Succes si sa nu coste! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

si mie imi face asa dar f f putin la viteza de peste 130 km/h, probabil ca e aceeasi problema dar la tine mai accentuata. daca afli ceva poate postezi. EU o sa-i fac o revizie peste vreo 2 luni si daca descopar iti spun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0