Anghel Marian

Probleme cu sigurantele

12 posts in this topic

  Salut! Asa cum a mai scris un confrate, vrand sa schimb un bec in interior am declansat un scurtcircuit. Astfel, se intampla urmatoarele: lumini interioare nu, indicator portiera deschisa aprins, resetare ceas si km partiali. Am citit subiectul inceput acum vreo 2 ani, dar la mine nu prea se potriveste nimic. Sigurantele sunt toate bune, dar nu-mi dau seama daca si ansamblurile montate pe acolo sunt bune. Vreau sa spun ca am verificat si siguranta 5 de la compartimentul motor (pe care altii au gasit-o vinovata..) si ansamblul 13 de la compartimentul din interior si nimic. Deci, va rog.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ia si schimba sigurantele alea totusi, cu cele de la faruri de exemplu, care sti sigura ca sunt bune.  ca nu prea cred sa fi facut un scurt asa mare sa topesti instalatia, si totusi sa iti ramana sigurantele intregi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verifica toate sigurantele nu numai una singura si uitate pe capacul de la cutia de sigurante ca scrie la fiecare pt ce este. Nu are cum de la un simplu scurt sa se topeasca instalatia

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Rezolvat problema....Era una de 10 A la tabloul de lamotor. (Una din cele 3 prinse pe un suport). Multumesc oricum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

intrebare... in afara de sigurantele de la motor mai are si in alta parte sigurante v40-ul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Da, mai are inca unul, unul mai mic cu un capac negru pe el, in interiorul masinii, (acolo o sa gasesti si niste sigurante de rezerva si un ustensil pentru scoaterea lor) sub volan - chiar sub tapiterie, pe partea stanga.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Necaz mare....A mers treaba cateva zile, dar s-a scrantiti iar. Acum nu mai merge radioul, proiectoarele, iluminatul interior cand da cand ba, se reseteaza km partiali si ceasul. Chiar azi de dimineata am constatat ca nu se mai incuie din telecomanda. Am verificat sigurantele si sunt Ok. trebuie sa ajung la un tester NU???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca ai ramas fara baterie  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  ....in rest masina merge foarte bine ! Deci bateria cred ca e ok....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca spui tu... Asa imi facea si mie inainte sa moara bateria si mai aveam putin si o luam pe platforma  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Rezolvat definitiv (sper) problema.... Electricianul mi-a depistat cateva sigurante slabe la panoul din interior!??!  A strans un pic contactele unde intra si gata! Oricum mersi tuturor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now