jhon81

Probleme Masalier

5 posts in this topic

am o problema la mersul inapoi.becurile pe masalier nu se aprind cind uleiul este rece in cutie.dupa ce se incalzeste putin,se aprinde normal. mentionez ca am o cutie automata AW 30-43. am verificat nivelul la ulei,este ok.de schimbat schimba normal.uleiul este foarte curat in ea,are o culoare rosie curata.masina este 960 . 3.0 . 24 valve. din 92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimba contactorul de marsarier... nu "Masalier"...

Sau ca sa fim consecventi... "Marche-arriere"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau senzorul de dat cu spatele... :D Am mai auzit si mansalier, deh cuvint de import. Fiecare pronunta cum aude, romana e limba fonetica nu trebuie sa ne suparam. Si carutasul zice Å£uri'napoi. Corect zuruck. Asta e  ;)

@ Midnight: da de jorja de ulei ai auzit? He he... :D

Schimba contactorul de marsarier... nu "Masalier"...

Sau ca sa fim consecventi... "Marche-arriere"

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca nu am avut timp sa verific senzorul.trebui sa merg la o rampa undeva,sa vad cum este si am inteles ca o sa curga si uleiul din cutie cind desfac senzorul.trebui sa fiu pregatit cu un vas ceva.am verificat si astazi daca intreadevar nu se aprinde din cauza asta. asa este.dupa ce temperatura motorului ajunge la normal,mai trebui sa mai merg putin si pe urma se aprinde.eu am zis ca daca se aprinde,nu cred ca ar fi defect senzorul,probabil este murdar rau sau cine stie.pina nu desfac si verific,nu pot spune nimic.am sa il desfac in cel mai scurt timp si am sa va tin la curent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu, senzorul e plasat undeva DEASUPRA cutiei... S-ar putea sa fi imbatranit contactul, si "incalzirea uleiului" sa fie de fapt...incalzirea senzorului. E suficienta o dilatare micronica a contactelor, ca sa ti se aprinda becul cand trebuie.

Parerea mea... nu mai sapa in ce nu trebuie si schimba-l direct.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.