Sign in to follow this  
Followers 0
dragos 75

as vrea sa imi spuneti despre v40

6 posts in this topic

vreau sa cumpar un v40 ce imi puteti spune despre el pro sau contra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mi-am luat deja S40 din 1999, dar vreau si eu aceste raspunsuri... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu un V40 din 2001 diesel 115cp.... Ii frumos...isi merita renumele...Dar pana ajungi sa schimbi ceva pe el... Iti dau un exmplu... o bucsa 400 Ron,un rulment spate aproape 500ron... In schimb distributia este undeva la 500ron. Mai ieftin decat la un golf... Consumul este undeve intre 6 si 7,depinde de piciorul tau. Spune si tu ce te intereseaza...

Eu am dat pe el 7500Euro...are piele,incalzire scaune,oglinzi electrice,clima,geamuri electrice fata.Sa-mi zici la ce pret ai gasit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ciudat de mari preturile la piesele de s40. Eu am schimbat bucsele silence la s60 si m-au costat doar 125 ron bucata. Cauta si tu un magazin de piese mai ieftin ca de ex. REMCO din Bucuresti. Vorbeste ci Midnight Caller, el stie mai multe despre ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de aproximativ 2 saptamaini am luat un S 40 1,9 d 115 cp din 2003. A costat 10 mii de euro. A fost ca sa zic asa " dragoste la prima vedere" cu toate ca nu stiam aproape nimic despre volvo, in 2 zile m-am decis si am luat-o. Ar trebui sa schimb uleiul ( nu este reprezentanta volvo in orasul unde locuiesc) si as dori sa aflu ce fel de ulei este indicat si cati litri. Va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si yo cand am facut schimbu` de ulei (sunt detalii in thread-ul respectiv,

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,13.0.html ) si am pus castrol magnatec 3 10w40. intra 5

litri, iar nivelul pe joja e la a 2-a liniutza de sus in jos. e indicat sa schimbi si filtrele de motorina si ulei.

despre distributie ce stii? a fost schimbata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0