Sign in to follow this  
Followers 0
krys26bn

volvo S 40 - comparatie volan dreapta cu stanga

8 posts in this topic

buna. Ma intereseaza daca imi aduc o masina din anglia cu volan pe dreapta se potrivesc piesele pentru modelul cu volan stanga, pentru un volvo S 40 din 2001 1.9 D. Am gasit la pretul de 1800 euro, ce zice-ti este acceptabil?

Va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volanul vrei sa-l lasi pe dreapta sau sa o modifici pe stanga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omu nu are treaba cu volanu' .....el vrea doar sa aibe piese de rezerva ...si nu stie daca se potrivesc ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De modificat eu as vrea sa modific una dar se pare ca nu e nici o sansa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa o modifici iti trebuie,caseta de directie,bord, si inca ceva da numai imi aduc aminte,plus un mecanic bun si un electricean bun,la 1800 de euro e acasa masina sau dai pe ea acolo atat? din punctul meu de vedere e mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa o modifici iti trebuie,caseta de directie,bord, si inca ceva da numai imi aduc aminte,plus un mecanic bun si un electricean bun,la 1800 de euro e acasa masina sau dai pe ea acolo atat? din punctul meu de vedere e mult.

Gasesti acel tip de motorizare de pe la 1200lire in sus.

Cat despre modificat...nu era problema de ce piese iti trebuiesc,ci daca ,caroseria are gaurile date si pentru parteea stanga(aici parerile sunt impartite)si daca gasesti meseriasul ala bun care sa iti faca toate mutarile!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu gasesc la bani aia ceva mai bun,da na care cum poate si mai ales care pe cine are pe dincolo.eu unu zic ca se poate, in oradea da;in targu-mures da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu gasesc la bani aia ceva mai bun,da na care cum poate si mai ales care pe cine are pe dincolo.eu unu zic ca se poate, in oradea da;in targu-mures da.

OK pai in cazul asta da si mie ceva date de contact de la service-uri care au mai mutat volanul de pe dreapta pe stanga.

@krys26bn daca te deranjeaza directia pe care a luat-o discutia,o sa deschid alt topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0