zippy

ajutor/intrebare de baraj- de la bucuresteni !

6 posts in this topic

fratilor!

pentru un baiat de la tara rog spuneti si voi idei si sfaturi cum pot scapa de vreo 40 saci plini cu mortar, gresie ,faianta, rezultate din demolare / refacere a unui apartament in bucuresti!

multumesc anticipat pentru orice sugestie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am avut de aruncat niste mobila o canapea , 2 fotolii , un covor , un televizor si diverse . Am sunat la primaria sectorului 3 unde locuiesc , am intrebat cum sa procedez si mi s-a spus ca este serviciu gratuit pe care il presteaza Rosal . Am sunat la ei si au spus ca trimit o masina peste 2 zile . Am vorbit cu administratorul blocului , i-am povestit tot si am scos lucrurile in spatele ghenei de gunoi . Nu au venit cand trebuia dar am mai sunat de 2 ori si au binevoit sa le ridice dupa ce m-am rastit la ei si i-am amenintat cu plangere la primarie si OPC . Numerele de tel nu le  mai am dar le-am gasit pe net cand am avut nevoie . Asta se intampla acum 2 ani in vara . Nu stiu daca se aplica si pt deseuri din demolari dar poti intreba la primaria de sector . Am observat ca sunt mai binevoitori atunci cand te prezinti si intrebi numele celui cu care vorbesti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urmaresti si tu cand vine masina de gunoi si le dai ceva (deh asa merg lucrurile in romania)

O sa ti ia pentru ca sunt obligati.... eu stiu ca sunt obligati contra cost insa o sa prefere sa ia ei banii decat sa faca acelasi lucru dar mai tarziu fortati si gratis pentru ei.

Posibil sa nu ii ia pe toti o data dar poate ai noroc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am incercat intai sa vorbesc cu cei care iau gunoiul . Dar au cerut 250 ron si atunci am incercat sa vad legal cat costa si era gratis . Deseurile vin cu un tractor cu remorca sa le ridice din mai multe locuri nu numai de la o persoana , nu vin cu o masina normala de gunoi . Oricum la 40 de saci te vamuiesc serios cred eu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite ce scrie pe situl celor de la rosal  http://www.rosal.ro/servicii/servicii-oferite.html

Servicii de salubrizare

    * deseuri menajere, comerciale si deseuri asimilate acestora

    * deseuri provenite din constructii

    * mâl, slamuri si deseuri asimilate acestora

    * pluguire (deszapezire)

    * combaterea poleiului (imprastiere material antiderapant)

suna si tu si intreaba mai intai la primarie si intreaba daca este gratuit . dupa aceea la Rosal .

SC ROSAL GRUP S.R.L.

Strada Biruinţei nr. 98, oraşul Pantelimon, judeţul Ilfov

Tel: (+40) 21 255 355 65 / 64

Dispecerat: (+40) 21 9640

E-mail: secretariat@rosal.ro

Asta daca locuiesti in sectorul 3 , daca nu vezi la societatea care presteaza in sectorul tau .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc domnilor! am aplicat cu succes varianta valiu : 22 saci la juma umpluti 70 ron la masina de gunoi!! deh,blocam accesul vecinilor!!!!!!! trebuia sa scap urgent de ei!!!!!!! mai urmeaza vreo 20 de saci si se pare ca tot varianta asta o voi avea intrucat spatiul si timpul nu-mi vor permite! doamne ajuta! cat de mult imi iubesc oraselul meu de provincie in care am si loc de parcare si unde sa-mi duc gunoiul........... multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now