Sign in to follow this  
Followers 0
KPAX

Zgomot la virare pe loc

6 posts in this topic

De ceva timp am sesizat un zgomot ciudat la roata fata dreapta in momentul in care virez pe loc. se aude ca un racait de fier pe fier ca si cum ar fi o articulatie nelubrefiata. Initial nu am atras atentia dar ieri dupa ce am urcat pe un trotuar ca sa parchez am sesizat si o mica balta de ulei, care din punctul meu de vedere ar pute fi de la caseta de directie. A mai patit cineva ceva asemanator?

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca pierde lichid servo,caseta de directie bulita,dar eu as duce pe o rampa,sau la un mecanic sa se uite sub ea.acu depinde si pe unde il pierde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat azi dimineata la lichidul de servo si este la locul lui. Uleiul la motor de asemenea. Pe rampa a fost si la partea mecanica nu s-a vazut nimic adica bucsa, bieleta, etc. chiar este chiudat deoarece imi face doar pe loc cand virez spre stg si ajunge la maxim nu din prima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu cam aceeasi problema, si eu credeam ca e caseta de directie, la mine se aude si pe stg si pe dr. Peste 2 sapt mi-am propus sa rezolv problema, mecanicul mi-a spus ca poate fi de la amortizoare - au acolo o bucsa sau un rulment. Eu ma gandeam ca poate fi si de la bucsele de la bara stabilizatoare. Problemma e de unde ti-a pierdut ulei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem solved.

Ulei curs (putin) - se pare ca din instalatia de AC s-a descoperit o fisura pe conducte

Zgomot - aparatoare roata desprins ca urmare a accidentului suferit in primavara si nemontata la loc corespunzator.

Asa ca din punctul meu de vedere subject close.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0