Guest dantee

Salutare Volvisti dragi!

4 posts in this topic

    Salve la toata lumea va spune un fan al Suedezelor chiar daca ii plac si frantuzoaicele ( au ceva in comun - motoarele de la modelele 440 si 460 cele de 1721cmc sunt aceleasi).

    Sunt nou pe aici si in viitor doresc sa inlocuiesc frantuzoaicele din semnatura ( mai bine zis 2 din ele ) cu o suedeza dar nu stiu inca pe care sa o aleg ( s40 sau V50) .

;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine-ai venit printre noi !

In ceea ce priveste alegerea ta viitoare, incearca sa iti pui problema CUM vei folosi viitoarea masina. Spatiul din portbagaj este aproape identic atat la S40 cat si la V50 (presupun ca te referi la generatia "noua"), diferenta o face insa deschiderea portbagajului pentru introducerea unor obiecte voluminoase.

Personal consider ca V40-ul este un pic mai "dulce" decat S40-ul  (aplicabil la generatia 1996-2004), dar este o parere strict personala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ma gindesc la o masina noua la 0 km, si acum studiez diferentele intre ele . Drept sa spun mie v50 imi place ( ma inteleg mult mai bine break decit cu berlina) dar nici s40 nu e urita iar diferentele nu sunt mari mai ramine sa vad care ar fi costurile de intretinere adica reviziile din timpul garantiei.

La capitolul spatiu mie imi plac masinile cu volul cit mai mare al portbagajului pt ca bag in masina tot felul de chestii mari sau voluminoase

si nu imi place sa merg cu capota sau hayonul deschise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha si noi am avut aceeasi dilema. dar am ales s40. daca ai chestii mari v50 e bun. dar s40 maninca norii. costurile de intretinere sunt intre 9-14 mil. revizia. miercuri acum schimb placutele 8 mil vechi, 1 mil filtru de polen 14 euro parca ora de service+tva. eu am tinut legatura cu reprezentanta de la bucuresti. pot sa iti recomand vinzatori, discounturi etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now