nnd

radiocd volvo s 40

21 posts in this topic

As vrea sa schimb radiocd-ul de la volvo .Am un S40 din dec 1999.Stiti cumva daca exista ceva mai nou similar ca forma si sa se potriveasca pe mufe ?Nu vreau sa apara urat in bord si vreau ceva sa fie cu mp 3 caci al meu nu are.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De unde stii luna de fabricatie a masinii?

Cat despre audio upgrade, iti recomand DVD 2xDIN, cu touchscreen & shit :) Eu asta am in cap!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

luna de fabricatie scrie pe undeva dar nu mai stiu exact unde si mai sunt unele componente pe care scrie oct-noiembrie 1999 deci nu are cum sa fie fabricata sub aceste luni.Cat despre dvd se potriveste exact in bord ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fain Clarionul, dar raman la ideea ca mai bine mai pui un ban si pui ceva DVD acolo, cu navi & stuff. Care stie si mp3 si muuulte altele.

Credeti-ma, video in masina face toti banii... Am avut pe BMW si nu mai vreau altceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SUPERMARFA BAIETI SCULELE, DAR COSTA CEVA. CAND AM BANII MA ORIENTEZ CRED CA SPRE CD FARA DVD.MAI RAMANE SA VAD DACA SE POTRIVESTE EXACT IN LOCAS SI SA-MI FACA UN ELECTRONIST LEGATURILE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bani sa fie, ca mufele sunt standard si marimea la fel; no problem there.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, baieti! Am o problema cu al meu radio CD de la V40. La orice denivelare (cat de mica ar fi), CD-ul sare si cu greu il conving s-o ia din loc. Se pot face ceva reglaje in sensul asta? Unde? Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Poti sa incerci sa-l dezmembrezi si sa-l cureti, sau mai bine il schimbi cu ceva de generatie mai noua. Prima solutie ar fi cu curatatul si stransul suruburilor din nou prin el, cine stie cum s-a slabit ceva pe-acolo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai mi-am luat un modulator FM, bagi USB-stick-ul cu mp3-uri in el si il "prinzi" la radio.

E ieftin si e beton. Cu un stick de 2 GB m-a costat aprox 160 RON. Eu zic ca e mai ieftin si mai bun decat sa schimbi tot sistemul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu unul dar totusi sunetul nu e de aceeasi calitate

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu unul dar totusi sunetul nu e de aceeasi calitate

E drept, calitatea sunetului este intre radio si CD. Totusi il prefer CD-ului ca e mai comod: schimb 30 de ore de muzica din masina in 5 minute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ar fi sa trec pe modulator, as lua ceva din generatia noua (inca nu au aparut la noi, caut link sa vi-l arat);

sunet mult mai bun, si transmite in format RDS si ID Tag-urile. E chiar beton sa vezi pe display-ul radioului cine ce canta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am volvo s40 din 2000 si aveam radio cass original, marime 2 dn, am cumparat un cd player mp3 kenwood si in partea de jos care  a ramas libera, mi-a pus un spatiu de ala de depozitare.Cost 3 mil radio-cd-ul si 1,5 mil montajul si sertarasul acela.Se vede super!!!Bafta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

de unde ai luat sertarasul ? ne poti spune ? m-ar interesa

si daca ai putea sa atasezi o poza sa vedem cum arata ar fi super

Exista vreun adaptor sa faca legatura intre cd-ul nou cu vechile mufe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa fac o poza sa o atasez, toata manevra am facut-o la drumul sarii, este un service audio, alarme, ec,...vis-a-vis de benzinaria petrom.Sertarasul il au iei...si mufele nu se potrivesc trebuie un adaptor care costa 600.000 lei, insa eu nu am vrut sa mai dau bani si pe ala..si mi-a facut electricianul legaturile directe..adica taiat fir si izolat.Radio cd playerul cu mp3 kenwood tot de la ei l-am luat..e super..si pretu. 2.800.000 aparatul plus montaj plus sertar cu totul am dat 4.500.000  Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

SE PARE CA SI RADIOCD-UL MEU E BOLNAV

AM FOST AZI CU EL LA VERIFICAT SI MI S-A SPUS CA TREBUIE SCHIMBAT CAPUL DE CITIRE CARE ESTE SONY KSS 520

AM CAUTAT DAR NU SE GASESTE ;AM CAUTAT SI LA VITACOM ELECTRONIC

DACA CUMVA STITI DE UNDE AS PUTEA SA-L COMAND AS FI RECUNOSCATOR

SI SA VAD CAT COSTA SI DACA MERITA INVESTITIA SAU IL SCHIMB CU ALTUL CAND AM BANUTI

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa fac o poza sa o atasez, toata manevra am facut-o la drumul sarii, este un service audio, alarme, ec,...vis-a-vis de benzinaria petrom.Sertarasul il au iei...si mufele nu se potrivesc trebuie un adaptor care costa 600.000 lei, insa eu nu am vrut sa mai dau bani si pe ala..si mi-a facut electricianul legaturile directe..adica taiat fir si izolat.Radio cd playerul cu mp3 kenwood tot de la ei l-am luat..e super..si pretu. 2.800.000 aparatul plus montaj plus sertar cu totul am dat 4.500.000  Bafta

[/quot

unde se gaseste adaptorul? stii cumva>

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt sertaras vorbiti cu midnight. el mi-a adus si mie sertar d-ala , e undeva in jur de 120 ron parca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now