muadDib

Doliu in lumea pasionatilor auto din Romania

8 posts in this topic

Nu stiu cati dintre voi urmariti fenomenul curselor legale/ilegale, sau cati urmariti lumea aparte a baietilor cu pasiune pentru automobilism inalta ca cerul...

A murit azi, intr-un accident de motocicleta, unul din cei mai de baza oameni ai acestei lumi... Robert, cunoscut si ca Robert TXA.

Odihneasca-se in pace... Omul asta a ars toata viata ca o flacara, fiecare clipa pentru el a fost o cursa. Inclusiv accidentul l-a avut mergand cu motorul pe o singura roata, in timp ce se intorcea de la Costinesti, unde fusese sa isi ia costumul de ginere. Saptamana asta avea nunta...

RIP, Robert.  :'(

http://robertxa.go.ro/

http://www.antena3.ro/Doi-motociclisti-au-murit-in-doua-accidente-distincte_rdr_34749_ext.html

http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=44572&highlight=robert+txa

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=18660&st=0

... si multe altele, inclusiv youtube, etc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau pt el, n-am ce sa zic...dar yo cred ca chestia asta e deplasata rau...se sufera prea rau de viteza, de smecherie, de andrenalina...si asta intr-un fier...am citit reportajul si m-am minunat...la 180 la ora pe o roata...chestiile astea nu dureaza mult!

"A Fost Unul Dintre Regii Curselor Ilegale,a Fost Mentorul A Mi De Oameni Poate Si Al Tau,a Fost Cel Mai Alergat De Politie,cel Mai Cautat , Cel Mai Notoriu Bmw-ist, Frate ,prieten,dusman La Start, s`a Stins Azi Dimineata In Accident De Motocicleta .....Robert Txa.....

-Pe Soseaua Ce Leaga Costinesti De Drumul National La 180 Dekm/h A Cazut, a Cazut Steaua Lui Pt Ultima Data........

-Sa L Conducem Pe Ultimul Drum Asa Cum A Trait El .....cu Motoarele Turate La Maxim............."

Nu stiu cat de morala este parerea acestui baiat...dar yo sincer nu sunt de acord cu asa ceva!

Am avut mai demult o disputa cu unii care ma luau pe mine tocmai cu chestia asta...ca xxx masina face suta in nush cat...rupe la viteza tot...binenteles yo nu eram de acord...

Tin minte ca a intervenit si nk odata cu o replica care-i dau mare dreptate, spunand ca vom vedea noi cine moare acasa si cine cu masina....si are perfecta dreptate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper ca macar cei mai tineri sa intelega ceva din accidentul asta...

Intr-o clipa totul se poate narui, si nu numai pentru tine, ci pentru toti cei din jurul tau, a caror viata ai atins-o intr-un fel sau altul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate drumurile si rotzile mai fac o victima.....

Cu acesata ocazie vreau sa zic un RIP sincer si condoleante familiei.

In ceia ce priveste cele spuse pe 4tuning nu au fost cu intentie.... era doar un citat a vorbelor unor colegi din clasa (era o replica la un alt copil ce se "droghiaza" cu viteza)

Inca o data trebuie sa ne gandim la ce poate face viteza!!!

RIP Robert :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt membru (odata activ, acum m-am cam lenevit) si pe motociclism.ro. Am si un moped pe langa Volvo, si are 72cmc si merge 70km/h. Si am vazut moartea cu ochii de nenumarate ori.

Am vazut aproape zilnic cate un RIP la sectiunea de accidente, asa ca deja "vitezistii" si "acrobatzii" ma lasa rece. Si-o fac cu mana lor, si n-am niciun fel de compasiune pentru ei, decat pareri de rau pentru familia care i-a crescut. Daca era vorba de Rossi, sau de Schumacher, daca acestia ar fi avut accident pe circuit intr-adevar m-ar fi trecut fiorii si as fi zis "fir-ar sa fie, saracii de ei !". Dar asa ?

Dar scuteristul omorat de nenorocitul ala de pusti care mergea cu 140km/h ? Un inconstient care a luat doua vieti doar pentru a se lauda in fata unor pustoaice. Il cunosteam pe cel de pe scuter, si era un tip plin de viata. Acum nu mai e printre noi, pentru ca unul gen "Sulica-CCT" a trebuit sa-si incordeze muschii pe acceleratie.

Tot ce pot spune e "selectie naturala".

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord cu Alex... Mai mult, a lasat si o mama cu un copil singuri pe lume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt de acord cu Alex

De ce sa am compasiune pentru niste oameni care pun in pericol pe toti din jurul lor din teribilism.

Sincer, am familie si un copil si nu am lovit sau zgariat masina de cand sunt la volan adica de aproape 20 de ani. Nu-mi convine ca sa vina un nebun sa dea peste mine si sa ma omoare numai asa ca circula hormonii prea repede prin el.

Pacat ca selectia naturala nu face judecati morale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now