muadDib

Portbagaj de plafon

5 posts in this topic

Salut!

Inca un topic, pt. concediile care sunt pe vine :)

Vad ca S40-ul meu are pe plafon locasuri speciale pt montarea unui portbagaj exterior. Am un prieten cu un Passat Variant, care are unul Thule si pe care mi-l poate da, insa designul este in asa fel incat se prinde de sinele deja existente pe Passat. (sine paralele cu lateralul masinii, existente la mai toate masinile break)

Intrebare: Ati vazut pe undeva de cumparat aceste sine pt. S40? Aveti vreunul? Ma intereseaza pt a mea, S40 I.

Thanks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pot cumpara atat de la reprezentanta cat si de la partsforvolvosonline.com, dar asteapta-te la un "scor" de la 300Eur in sus, oricare-ar fi sursa. Asta daca le vrei originale. Altfel poti opta pentru ceva aftermarket, eventual de la magazinele de tuning, dar nu garantez pentru duritatea lor sau calitatea vopselei care se poate scoroji in timp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu siteul, amicul are asa ceva, dar la sisteme de prindere il are pe cel care foloseste sinele masinii. Pe care le caut. Dar 300 Eu... este oarecum mult  :)

Mai tai din bagaje, ca de 300 de EU imi fac upgrade la concediu. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bare originale am gasit si eu de la 475Euro in sus, asa ca mi-am luat anul trecut ceva bare "universale" din Italia si portbagaj.

Bare+portbagaj in jur la 135Euro(se vand separat).

Din 2.07 pana in 8.07 plec iarasi in Italia, daca vrei sa iti cumpar de acolo o pot face (numai barele, plec si eu cu portbagajul pe masina si inca unul... :) ar fi cam mult de adus). Daca vrei doar ocazional si nu e tarziu cand ma intorc ti le pot imprumuta pe ale mele.

Sistem testat personal pe autostrada la 180km/h.

Tel contacta daca va fi cazul 0728068224.

Ai atasata documentatia si 2 poze.

sine_sau_bare.pdf

post-0-12877844737339_thumb.jpg

post-0-12877844764276_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now