Sign in to follow this  
Followers 0
sandro

Bord S60 model dupa 2004

12 posts in this topic

Azi am vindut un bord model nou din 2004(cel fara probleme) la un domn ce avea un S60 din 2003 cu bord defect( model vechi) si surpriza cele doua borduri erau compatibile iar masina a functionat fara probleme cu noul bord.Cele doua borduri aveau VCC-uri complet diferite dar erau perfect compatibile dupa o verificare in prealabil a compatibilitati lor la reprezentanta Volvo.In concluzie pt. cei care au problemele arhicunoscute cu bordul si au modelul vechi se poate sa aiba compatibilitate cu un bord model nou,cel putin este cert ca cel din 2003(model vechi) este compatibil cu cel din 2004(model nou). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna informatia  ;D Cu cat ai dat bordul si exista posibilitatea sa mai aduci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da exista posibilitatea sa mai aduc dar nu stiu pretul(depinde cu ce pret il scot eu)asta de acum a fost 120 Euro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a reprogramat bordul sau l-ati inlocuit pur si simplu? Daca nu l-ati programat, care km au ramas? De la ultimul? Telecomanda functioneaza fara reprogramarea bordului?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sa reprogramat nimic,a functionat din prima perfect,era un bord de Anglia si arata milele masini cu volanul pe dreapta,dar se poate seta pe km la reprezentanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o problema cu bordul la un S 60 din 2002, cel putin asa mi-au spus cei de la reprezentanta.

Cand mai aduci? M-ar interesa si pe mine.

Poti sa-mi recomanzi pe cineva care sa-l schimbe, cei de la reprezentanta nu agreeaza piesele clientului......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa sarbatori incerc sa aduc 3,4 buc.Cind o sa mai am o sa  postez aici anuntul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o problema cu bordul la un S 60 din 2002, cel putin asa mi-au spus cei de la reprezentanta.

Cand mai aduci? M-ar interesa si pe mine.

Poti sa-mi recomanzi pe cineva care sa-l schimbe, cei de la reprezentanta nu agreeaza piesele clientului......

I-a si tu legatura cu BogdanG,si o sa-ti rezolve problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am observat aceasta chestie interesanta la masina lui mxdady de pe forum, el are masina din 2003 dar cu bord 2004, merge ca uns .

Acuma e ciudata treaba pt ca eu stiam ca dimmerul la iluminat e digital la bordul nou si analogic la ala vechi, sunt curios daca se poate scadea intensitatea luminii la bordul nou .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am observat aceasta chestie interesanta la masina lui mxdady de pe forum, el are masina din 2003 dar cu bord 2004, merge ca uns .

Acuma e ciudata treaba pt ca eu stiam ca dimmerul la iluminat e digital la bordul nou si analogic la ala vechi, sunt curios daca se poate scadea intensitatea luminii la bordul nou .

dap merge

Share this post


Link to post
Share on other sites

am deasemene probleme cu bordul de la masina(2003 volvo s60 D5)-da o erori-daca are cineva vreo solutie dati-mi si mie un mesaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai citeste si tu forumul si afla cine repara, eu nu pot sa-mi fac reclama singur ca nu e frumos ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0