kadudu

Volvo s40 Momentum

7 posts in this topic

Am gasit un s40 zilele trcute.

Masina e rosie ca a lui robobobo cu interiorul negru din panza cu 2 texturi, cusuta cu ata alba (arata superb), consola centrala si manere usi din aluminiu.

Dotari: Jante aliaj pe 16",  sistem Premium sound cu bluetooth, tempomat, comenzi radio pe volan, senzor de ploaie, oglinda electrcromica, VGLA, climatizare ECC ci IAQS, scaune incclazite(cred), servodirectie electrica cu reglaj in functie de viteza, proiectoare de ceata si poate alte rahaturi minore de care nu-mi aduc acum aminte

Masina e din 2004, are 28000 km REALI, a fost masina de showroom si apoi a folsit-o patronul fostei reprezentante Volvo din Cluj (Xcar SA). Ciresica de pe tort acum- un motorash de 2400 cmc si 170 cp aspirat, pe benzinuca.

Cere pe ea 15000 euro, credeti ca e scumpa sau e chilipir?, apreciez orice sfat ca tare mi-o picat draga masinuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie mi se pare bun pretul

pe a mea am dat 14000 euro plus 945 euro taxa de prima inmatriculare  acum doua luni.

e din 2004 , echipare momentum, diesel 2000cmc, 105000km la bord.

fata de a ta eu nu am scaune incalzite si sunetul nu este premium cu bluetooth ci obisnuit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bag si eu poate unde nu imi fierbe oala dar ..... un singur sfat am pentru tine si mi-ar placea sa tii cont de el : Nu cumparati masini de la reprezentanta !

Si crede-ma ca stiu ce spun. Eu asa am luat-o si de 1 jumate' ma minunez de masina asta la cate probleme imi face + am vazut cum merg baietii de la "Reprezentanta" cu masinile (clientilor , cele selectionate de ei  :D :D :D) etc.

Pretul mi se pare bun dar nu ai de unde stii prin ce a trecut ,cum a fost condusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretul este bun, e chiar foarte bun insa...

ma indoliesc puternic ca are servodirectie electrica cu reglaj in functie de viteza p[entru simplu fapt ca pe modelul Volvo S40 nu exista optiunea. O regasesti doar pe S60 si pe platformele mari. De asemenea sistem Premium sound cu bluetooth !? Premium sound (12 difuzoare, dolby prologic, etc) poate fi desi numeri pe degete S40-uruile care au intrat in Romania cu astfel de sistem, insa de ce il combini cu bluetooth ? Pe S40 bluetooth nu poate fi decat un device extern, luat pe accesorii, o chestie ovala cu comenzi volcale.Din exprimarea ta rezulta c-ar fi integrat ceea ce nu se prea poate.

Stii lectia...da-mi seria de sasiu si verificam masina pe server

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am s 40 cu Dolby Pro II...ce tare, daca ziceti ca sunt putine cu obtiunea asta...

Pretul este foarte bun ...zic eu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut ocazia astazi sa iau aceasta masinuta la un drive test in Bucuresti. Inainte de a ma hotari as fi dorit sa o duc la o scanare pe computer pt eventuale bug-uri.

Ati putea sa imi recomandati vreun service in sensul asta, sau sa ma duc direct la forum auto, la reprezentanta ?

Aveti idee cam cit m-ar costa testul asta ?

Orice raspuns e apreciat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Control Rampa = 90 RON

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now