Guest florinutzb

cum demontez farul

5 posts in this topic

Salut am un v40 din 2001 si farul de pe stinga nu pot sa il reglez pe inaltime si bate destul de jos.Am fost sa reglez farurile si cel de acolo mia spus ca a sarit ceva rotita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu s-a schimbat sistemul de prindere dupa 2000, desfaci semnalizarea cu o surubelnita, are un surub pe verticala intre ea si far, o sa ai 2 suruburi unde era semnalizarea si inca 2 langa radiator. Atentie cum tragi de el dupa aia, iese intr-o singura pozitie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-mi voie sa-ti atrag atentia asupra a 2 mici probleme: - din constructie sunt proiectate sa nu-l orbeasca pe cel de pe contrasens;                      - ai mare grija la sistemul din interiorul farului care-l regleaza pe verticala,fiind foarte fragil,iar oglinda din interior se rupe repede si usor din prinderile fragile de plastic. Nu sunt singurul patit,as dori sa fiu ultimul, dar mai da un "cauta" aici pe forum,s-a mai discutat despre faruri,poate te ajuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am avut aceeasi problema si am rezolvat-o la service in 5 min.Au slabit reglajele aproape de max dupa care le-au clipsat pe rand.E necesar sa dai becurile jos ca altfel nu ai cum sa lucrezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now