mdd84

tot nu stiu..........

10 posts in this topic

buna,

problema mea e urmatoarea : i-am schimbat tot,distributie curele,role,pompa de apa,dupa ce i-am schimbat fulia de la motor,mi se aude la relanti cum cureaua de la accesori ar lovi in scutu de la fulie,sa fie o rola?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezi daca fulia cranshaft nu este cumva dezechilibrata.daca nu e uzata.daca da apare o bataie.am schimbato si eu.succesuri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca e fulia aia mare de pe cureaua de accesori am schimbat-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.cureaua dela acesori poate sa bata deoarece cand ai scimbat cureaua rola de pe arbore se gideaza pe conu arborelui, daca aceasta nu este centrata bine atuncea bate fulia.aceasi problema am patito si eu cand am scimbat cureaua.Verifica dace iti merge fulia drept .  mult suces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.cureaua dela acesori poate sa bata deoarece cand ai scimbat cureaua rola de pe arbore se gideaza pe conu arborelui, daca aceasta nu este centrata bine atuncea bate fulia.aceasi problema am patito si eu cand am scimbat cureaua.Verifica dace iti merge fulia drept .  mult suces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

intinzatorul de curea accesorii lai schimbat?de regula se duce pistonuasul din el.si n u mai intinde bine cureaua.de acolo si zgomotul.de tractor.bafta si la multi ani!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna si la multi ani !!!!

am schimbat fulia pentru ca a cedat cauciucu,defapt amortizorul de cauciuc din ea si dintr-o singura rola mare,s-a facut un inel care dadea in gol si caraia de ziceai ca se rupe masina.de schimbat am schimbat tot mai putin un arc,defapt vine o rola pe el. @ cladi am sa ma duc cu ea la mecanic sa-i zic sincer nu m-am mai ocupat de ea dar,o sa urmeze sa o mai duc la doftor :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred k ar trebui sa ai schimbi si intinzatorul automat de curea de accesorii.se aude numai la relanti nu k baraie,tractorash.am schimbat si eu.e mult mai linistitor acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now