dr_skepsys

Scartzaie dom'le, scartzaie!

4 posts in this topic

Ziua buna la toata lumea

Chiar daca o sa radeti vreau sa va spun ca am o problema care pe cat de mica shi de neinsemnata este (doamne ajuta) pe ata e de enervanta.

De vreo' saptamana incoace, scartzaitul nu-i mai tace!

Mai precis nu shtiu ce s-a intamplat dar in momentul cand demarez (nu neaparat violent) sau in urma schimbarii vitezelor carcasa de plastic din jurul schimbatorului shi care merge pana peste frana de mana, de pe undeva, scartzaie de te scoala din mormant. Am gadilat-o, am vorbit frumos, iam tras shi vreo 2 pumni (tot din dragoste) shi nimic. La inceput am crezut ca se atinge scaunul de ea shi prin frecare scoate acel sunet, dar nu e asta...

Sincer sa fiu nu prea am chef sa demontez toata dracia, imi este si mila sa ma apuc sa trag de ea, dar ma gandesc ca la cei 150km zilnici prin toate hartoapele bucurestiului (macar dn-ul e curat) s-o fi mai "hait" si ea dupa cum zice romanul.

Deci intrebarea mea e.... ::) .... la voi scartzaie ceva?

Sau imi face mie glume piticul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La noi nu scartzaie nimic, dar poti incerca sa consumi vreo jumatate de tub de silicon din acela de dat pe bord, improscand peste tot in zona consolei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau sa strangi suruburile care tin tot plasticul ala , de la schimbator si pana in spate. 2 suruburi sunt sub cardul din jurul schimbatorului, 2 sunt in partea din spate-jos( la mine sunt in spatele cutiei pt gunoaie la tine nu stiu sigur cum e) si mai e un surub in cotiera, sub un capacael de plastic.

sau poate iti atinge chestia aia de prins centura(nu stiu cum se numeste) de scaun. la mine asa facea si scartaia rau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multam fain pentru raspunsuri, termin programul si ma duc sa ma innarmez cu niscai' silicoane, ca de surubarit nu stiu cat de talentat sunt.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now