mar33

becuri pozitie spoiler

8 posts in this topic

A schimbat cineva becurile din spoilere la s/v 40 alea galbene?model 2000?cine ma ajuta?

mi s-au ars doua!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am schimbat eu pe fata si este foarte usor.trebuie sa desfaci tot scutul de plastic de sub motor,dupa care se ajunge usor la ele.are o clema de care strangi si apoi tragi. sunt niste becuri mici si ieftine 1,5 lei se gasesc in orice magazin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poti scoate toata lampa de pozitie, vezi ca intr-o parte are o clema.parca sa zic ca partea din spate trebuie scoasa prima, dar nu bag mana-n foc. o scoti cu totul apoi schimbi becul f lejer

Share this post


Link to post
Share on other sites

scutul de plastic de sub motor???  eu am luat stanga maxim si am incercat sa umblu sub contraaripa....nu inteleg cum ai putea ajunge acolo de sub motor..pe o rampa ceva??

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Mentionez ca pentru modelele pana in 2001, iluminatoarele din spoiler se schimba CU TOTUL. Asta in caz ca nu ai chef sa te apuci sa sapi intr-un fel de rasina si sa schimbi becul, apoi sa re-izolezi cu ceva plastic cald sau silicon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Am cumparat becuri de la AL PADRINO

2. Am scos cu o surubelnita lampa..are o clema tre sa te uiti atent stanga sau dreapta

3. Am sapat in rasina cu surubelnita de mi-au sarit ochii.

4. Am inlocuit becurile..am astupat cu silicon.

5. Am inpins lampile la loc.  SUPER SIMPLU!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super.

Pe linga cistigul financiar, de acum le poti schimba mult mai usor. Siliconul se indeparteaza mai usor decit rasina respectiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E in jur de 600.000 iluminatorul acela. Nu la reprezentanta VOLVO, bine-inteles ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now