mihai

Probleme la inchiderea centralizata

4 posts in this topic

De cand s-a racit vremea, usa din stg, fata nu se inchide , iar cea din stg. spate nu se mai deschide de la telecomanda. De la cheie, treaba este buna. Sa se fi depus ceva praf sau alte impuritati pe acolo? Ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Si eu am problema asta cu frigul/nu se mai deschid usile.

La mine usile din fata se deschid, dar alea din spate nu prea, trebuie sa dau de mai multe ori din telecomanda sau pe butonul de pe bord.

Cand e mai frig, de exemplu cand era -10 nici asa nu se mai deschidea, acum ca e mai cald se deschid usor, chiar din prima.

Eu am desfacut usa din spate insa nu am avut curajul sa demontez motorasul, doar l-am miscat si curatat putin, nu a fost de mare folos.

Ma gandesc ca se aduna umezeala sau apa pe la motorase plus se intareste vaselina sau ce o fi pe acolo si de aceea nu se mai deschide, poate la primavara  ;D

Numai bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am patit-o cu dreapta spate,dar si-a revenit. Tineam mai mult apasat pe buton si intr-un tarziu se ridica tamburusul si se deschidea. Succes.Daca afli ceva spune si aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de sfaturi, o sa ma apuc sa demontez panourile sa vad care este treaba pe acolo. Incerc si eu metoda "curatat si sters + scuturat". Numai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now