Sign in to follow this  
Followers 0
ticalica

filtru motorina

7 posts in this topic

am un s 60 d5 din 2003 ,si nu stiu cum se schimba filtrul de motorina ,,daca cineva poate sa imi spuna ..??am ceva cunostinte de mecanica dar nu merge ,,,desi am primit acelasi raspuns si la service ,,,volvo nu stim sa reparam<<

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezi ca in fata la roata din dreapta spate acolo sub prag este situat filtru de motorina ;)iei si il desfaci de preferinta iti trebuie o presa care se prinde pe el pt ca este km strans apoi iei filtru nou il umpli cu motorina ca sa nu dai la automat 1000 d ani si sa prinda aer pe instalatie si il infiletezi la loc si gata operatiunea ;D

bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

am incercat varianta cu o cheie speciala dar am incercat sa il desurubez ,,am fortat pana s-a turtit putin si tot nu merge ,,, mar are vro smecherie sau numai simpla insurubare ??? ??? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

poti incerca sa dai jos suportu de la filtru cu tot cu el poate reusesti sa il prinzi mai bine si poate se desface ;)la mine 1 data lam desfacut cu mana dupa ceva chinuiala

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa incerc si varianta asta ,,,am fost prea incantat de ideea de ami lua un volvo ,,desi am mai avut si nu renunt la acea idee,,,,printre altele de ieri a incetat sa mai functioneze aparatura din bord ,,,se pare ca am nevoie de unul si nu prea stiu de unde si cum........ :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai daca ti au cazut ceasurile adica panoul de bord sa jtii ca este o problema comuna la volvo daca asa am eu ceasuri doar ca sunt cu mile din uk ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0