vlpvlp06

Bujii bune

34 posts in this topic

Dar ralantiul se incapataneaza sa ramana la 1200 dupa ce se incalzeste motorul. in conditiile in care atunci cand e rece sta la 800 dar gafaie..la 1200 merge rotund dar da fum la plecare...faza ciudata este ca atunci cand scot fisa de la cil 2 nu se schimba nimic in mersul lui atunci cand e cald,doar la rece...am schimbat bujii,fise,injectoare,curatat regulatorul de ralanti,verificat cablul de acceleratie (asta are o mica problema la plecare,se agata in ceva dupa care e ok)...acelasi rezultat..:(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da asta e de bine :) Cred ca deja ai incercat sa schimbi capacul de "delco" daca nu ai facut-o inca ar fi bine sa incerci si varianta aceasta.In caz ca nu ai altul da-mi de stire si iti aduc unul cand ajung in Bucuresti.Am si fisele ;) Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,,te astept cu capacul si fisele...sa-mi zici doar ce vrei sa bei si sa mananci!..:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pus capacul,rotorul si fisele in masina dar astept comanda sefului meu sa vin in Bucuresti,poate fi maine sau luni dimineata.Am nevoie de un telefon la care te gasesc ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci..... s-a descoperit care era problema? De mancat si de baut ce-a fost? pardon, de baut si mancat ce-a fost? biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operatia reusita,pacientul mort! ??? Nu era de la capac sau fise si inca nu se stie???De mancat a fost un hamburger la Mc Donald's Dristor pe la 4 dimineata si binenteles de baut Coca-Cola ;D .Din pacate nu am avut timp sa studiez mai mult problema si sper sa nu trebuiasca sa cerem ajutor la vreo vrajitoare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

demontat-montat,curatat,reglat regulatorul de ralanti,clapeta de acceleratie,injectoare,vacuumuri,furtune...acelasi rezultat...deja ma gandesc sa o duc la manastire sa ii dea ceva acatiste..:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now