john

tremura la relanti

12 posts in this topic

iar a venit gerul iar tremura masina la relanti,tremura volanul,bordul,scaunele nush ce sa mai cred, motorul este diesel cel de 1.9.poate maine reusesc sa ajung la un service sa vad ce spune mecanicu.s-a mai confruntat cineva cu problema asta? poate fi de la bujiile incandescente?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca e diesel ce legatura au bujiile incandescente cu tremuratul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut exact aceasi problema am avut-o si eu si am schimbat suportii motor.

Odata cu schimbarea lor a plecat si tremuratul la relantiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si la mine il mai apuca tremuratu cateodata...si..zilele trecute cand puneam apa la stergatoare..vad ca zdrangane ceva...era suportul de plastic de la ventilator care este prins in 2 suruburi stea in fiecare capat...le`am strans si se vad rezultate :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Si mie imi scade turatia pe timp friguros! Un mecanic ,nu pun mare baza in el, mi-a zis ca iarna tre sa dau avansul mai mare(asta se facea pe la Dacii, parca tin minte)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spune-i sa se duca la peste. Sa faca o copca daca nu poate altfel  ;)

   Si mie imi scade turatia pe timp friguros! Un mecanic ,nu pun mare baza in el, mi-a zis ca iarna tre sa dau avansul mai mare(asta se facea pe la Dacii, parca tin minte)

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost la mecanic si mi-a spus k e ceva normal pt diesel pe timpul rece sa se amplifice vibratiile si sa se transmita.ce parere aveti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apoi sincer depinde si cat de tare vibreaza ca la mine dupa ce am schimbaat suportii numai vibreaza aproape deloc, adica numa asa un pic. Si pot sa spun ca am avut norocu sa lovesc si un cal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now