darius7

casetofonul original are iesire ptr statie ?

7 posts in this topic

vreau sa-mi pun statie ,subwofer etc....nu am desfacut casetofonul inca sa vad  daca are iesire ptr statie ,stiti careva daca are? e aiurea de desfacut ? e vre-un risc de a strica ceva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are iesire pe una din cele doua mufe,indicat ar fi sa pui amplificator original care are toate cablurile plus ca are locul lui sub scaunul pasagerului din dreapta unde are si firul de alimentare cu mufa disponibil. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare! Eu am gasit mufa din greseala reparand scrumiera din spate, ... Dintre scaune. Acolo este mufa pentru amplificare. Sanatate multa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare! Eu am gasit mufa din greseala reparand scrumiera din spate, ... Dintre scaune. Acolo este mufa pentru amplificare. Sanatate multa !

La scrumiera din spate, ai mufa pentru telefon! Mufa pentru statie este sub scaunul din dreapta!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mufa din spate este pentru amplificatorul dedicat volvo .Doar daca nu vrei sa faci o improvizatie dintr-un cablaj original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau in spatele hu-ului. Din cate imi aduc aminte...eu nu am cablul sub scaunul pasagerului fata...

A trebuit sa imi confectionez mufa de tip DIN si sa conectez prin ea amplificatorul aftermarket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mufa din spate este pentru amplificatorul dedicat volvo .Doar daca nu vrei sa faci o improvizatie dintr-un cablaj original.

Vasy spunea ca a gasit la scrumiera din spate, o mufa, iar aceea este pentru telefon (de fapt pentru receptorul telefonului, cel din cotiera) nu pentru statie. De fapt acelea, pentru ca la telefon sunt 2 mufe: una dreptunghiulara cu vreo 4 fire si una rotunda "din"

Sau in spatele hu-ului. Din cate imi aduc aminte...eu nu am cablul sub scaunul pasagerului fata...

A trebuit sa imi confectionez mufa de tip DIN si sa conectez prin ea amplificatorul aftermarket.

Sub scaunul pasagerului ai mufa de alimentare a statie, o mufa dreptunghiulara cu 2 fire (plus si minus). Daca pui siguranta in panoul de sigurante ai si curent pe ea. Cablajul DIN si cel pentru boxe, de la consola centrala pana sub scaun, se cumpara separat, daca masina nu are premium sound

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now