zack

Parbriz - dezlipit/desfacut pe partea stanga

35 posts in this topic

Firma este una din cele doua, depinde cu cine au avut contract la furnizare in momentul producerii masinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

La mine scrie Pilkington si este  sigla de volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost si in alta parte si mi-a spus ca ar putea sa imi bage solutie pe lateral. Ce parere aveti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt de parere ca cel mai bine dai jos parbrizul si cureti lipiciul bine bine dupa care il lipesti la loc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usor dar sigur...se pare ca parbrizul meu s-a cam dezlipit pe toate partile. Acum sta doar in chedere :rolleyes2: Inca mai astept primavara pentru a-l lipi...si primavara nu vine... Intre timp am capatat si niste zgarieturi de la niste pietricele care erau pe lama stergatorului. Aveti idee daca se poate schimba pe casco de la zgarieturi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la zgarieturi nu cred dar de spart,ciobit da.Asa ca fa-te ca ii scapi una undeva incat sa se crape ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai astept...poate vine o piatra in el. Pana acum am primit 3 pietre si nu s-a spart  ;D Una a fost cat oul de bibilica (am dat cu spatele cu rotile bracate, era namol, si mi-a aruncat piatra pe parbriz).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am un punctulet de la o piatra,din vara e da vad ca nu se duce,sta bine acolo ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred c-o sa astepti mult si bine :) Parbrizul meu a incasat nenumarate pietre de diverse dimensiuni si n-a patit nimic. In locul tau l-as sparge si apoi as merge la casco. N-are rost sa stai cu parbrizul dezlipit pana se sparge sau sa-l lipesti asa si apoi sa-l schimbi, adica doua drumuri la service.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il poti ajuta un pic.

Mergi pe interior in locul unde este cioblit cel mai tare si acolo aplica-i un pumn. Nu trebuie sa dai f tare.

Din interior spre exterior.....

Este posibil sa plece in toate directiile si sigur se vor convinge ce-i de la asigurari ca parbrizul e spart.

Oricum, soarta parbrizului e pecetuita

Pe mine m-ar durea sufletul sa fac asta.

Oricum am inteles ca asigurarile au inceput sa dea in judecata pe cei de la intretinere drumuri....... sau poate ma insel..... Dar ar merita dati in judecata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now