sindrom

vreau sa schimb distributia

6 posts in this topic

Salutare! m-am hotarat sa schim distributia, masina are 50.000 dar are o vechime de 7 ani si am inteles ca s-ar deteriora in timp. Intrebarea este daca trebuie sa schimb tot ce se schimba de obicei  role, pompa apa etc sau mai pot pastra din cele existente?,,,Relatii unde pot gasi piese distributie , alta decat www.piese-volvo.ro

P.S masina este s40 benzina 1,6 2003.

multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' ce-are piese-volvo.ro ? Ti se par scumpe ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu sunt scumpe dar vroiam sa vad daca mai exista si alte alternative.

www.piese-volvo.ro este singurul loc"pe net" unde am putut gasi ceva pentru masina mea.

te rog daca te pricepi imi poti spune si mie ce imi trebuie exact, sa fac acest schimb si cam la ce pret as ajunge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-mi te rog pe email-ul de pe site (alex.voicu@volvo-club.ro) seria de sasiu si o cerere de piese si a doua zi ai o oferta... Doar sa-mi spui daca ai nevoie si de pompa de apa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare! m-am hotarat sa schim distributia, masina are 50.000 dar are o vechime de 7 ani si am inteles ca s-ar deteriora in timp. Intrebarea este daca trebuie sa schimb tot ce se schimba de obicei  role, pompa apa etc sau mai pot pastra din cele existente?,,,Relatii unde pot gasi piese distributie , alta decat www.piese-volvo.ro

P.S masina este s40 benzina 1,6 2003.

multumesc!

Sa iti zice ce mi-a zis si mie mecanicul cand am fost sa schimb distributia la mine ! A zis ca prima o poti face si dupa 70 000 daca rodajul a fost facut cum trebuie ;) si pe urma trebuie sa o faci la 50 000. parerea mea e sa te duci frumos la un service specializat sau la reprezentata ca acolo iti zice exact ce sa schimbi. Nu te va ajunge mult. Pe mine vara trecuta ma ajuns 1000 lei cu tot cu piese si un shimb de ulei [ cu uleiul meu]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now