Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest F

V50 DE VANZARE !!!

10 posts in this topic

Se vinde masina mea (de companie ce-i drept...) !!!

Deoarece numai eu am mers cu ea (cu grija) imi permit sa fac afirmatii de genul " OKAZIE unica/ fara probleme / super motor de 170cp / km putini (vreo 55.000) / dotari mai mult decat suficiente (culoare metalizata Orinoco Blue, jante aliaj 16", proiectoare, RadioCD High Performance (super sound!), tapiterie Dala -piele/textil, ECC cu reglaj temp. stanga/dreapta, scaune fata incalzite, computer bord si pilot automat, comenzi audio pe volan, ornamente lemn etc.) / revizii la timp "in house"...

Daca e cineva interesat...o recomand cu drag...ca doar e de la sursa.

Pret 15.500 EURO (TVA inclus), inmatriculata.

Vizionare : la sediul Volvo (pod Otopeni). Contact - oricine de la vanzari / alex.florescu@eit.ro

post-0-1287784481118_thumb.jpg

post-0-1287784481118_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum ai reusit sa o expui in curte la Volvo?

Eu am trimis 2 mail-uri la ei, s-au facut 2 saptamini si nu am primit nici un raspuns.

Ma gindesc ca poate am suparat oamenii pe acolo prin nemultumirile pe care le-am avut vis a vis de service-ul volvo.

Daca am mintit cu ceva sa-mi spuna unde iar daca nu am mintit de ce se comporta asa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

F chiar LUCREAZA la Volvo ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

D'a chiar lucrez acolo la Importator  ::)

Asa ca te ascult...ce probleme zici ca ai intampinat ? Ca poate lucrurile nu sunt intotdeauna asa negre...cel putin bunavointa te asigur ca exista.

F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problemele mele au fost trecute la sectiunea service, sint de domeniul trecutului acum ne concentram pe prezent.

Extras de pe site-ul volvocars.ro:

"Feedback

Orice sugestie sau comentariu sunt foarte importante pentru noi pentru a ne ajuta sa intelegem intentiile tale.

Va rugam nu ezitaţi sa ne scrieti la office@eit.ro"

Este valabila adresa de mail de mai sus?

Poate muta cineva aceasta discutie la sectiunea service-uri sa nu stricam topicul de vanzari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...lumea probabil ca e plecata in concediu, eu inca mai astept un raspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este chiar toata lumea plecata in concediu...

Daca intrebarea se refera strict la existenta adresei de email raspunsul este DA, este valabila. Toate mesajele transmise pe aceasta adresa sunt citite de catre o persoana dedicata de la Receptie si redirectionate functie de subiect catre departamentele avizate.

In legatura cu "sugestiile sau comentariile" trimise pe aceasta adresa de email nu pot sa-mi exprim insa opinia sau sa dau vreun raspuns avand in vedere ca nu le cunosc... Pot insa cu mare placere sa incerc sa le cunosc si in masura in care pot sa ajut cu ceva sa incerc sa ajut in limita responsabilitatilor pe care le am in aceasta companie.

Iar adresa mea de email este intotdeauna disponibila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In data de 12.07 am trimis urmatorul mesaj dupa care l-am mai trimis odata pe 19.07 la office@eit.ro:

"Buna ziua,

Sint posesorului unui Volvo V70XC achizitionat de la firma dvs. in 2001.Toate reviziile au fost facute in service-ul Volvo de la Otopeni.Vreau sa ma interesez daca aveti un sistem de vinzare a masinilor SH, ale clientilor dvs.Se poate expune masina spre vinzare in parcul dvs. auto sub o anumita forma?Exista posibilitatea ca dvs. sa cumparati masina iar eu sa platesc o diferenta pt. a cumpara alta noua?"

Pina azi nu am primit nici un raspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspunsul este urmatorul :

In momentul de fata dealerul Primus Auto nu ofera servicii de buy-back/trade-in, prin urmare masina nu poate fi cumparata de catre dealer si considerata avans pentru achizitia unui autoturism Volvo nou.

Masina se poate expune insa in parcul dealerului spre vanzare serviciul oferit in acest caz fiind de intermediere / vanzare in comision. Asta inseamna ca masina va fi expusa in locatia de la Otopeni si va fi promovata de catre dealer pe site-ul propriu si in cadrul bazei de date de clienti potentiali actuali in vederea vanzarii. La vanzare se percepe un comision de intermediere de 5% din valoarea de vanzare (comisionul poate fi, dupa caz, adaugat sau dedus din pretul de vanzare ofertat).

In situatia in care esti interesat de intermediere poti discuta direct acest lucru la showroom cu oricare din consultantii de vanzari disponibili.

Ce parere ai de noul XC70 ? L-ai vazut deja ? Daca nu te astept pe la noi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog sa pastram topicul ca unul de vanzare, pentru ceea ce vorbiti voi aici exista sectiunea "Intrebari adresate reprezentantelor Volvo din Romania".

Multumesc pentru intelegere.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.