Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ans

GALATI - BRAILA (RCA, Casco. asigurari de locuinta)

39 posts in this topic

Sunt agent la o societate de brokeraj din Galati si pot incheia rca, casco, asigurari de locuinte....si cam tot ce se poate asigura in general( mai putin asigurari de viata unde va pot recomanda pe altcineva).

Pentru o calculatie cat mai exacta la pretul RCA am nevoie de:

- tipul autovehiculului

- capacitatea cilindrica, masa totala( in cazul autoutilitarelor), numarul de locuri( in cazul microbuzelor si autocarelor)

- CNP in cazul persoanelor fizice sau CUI in cazul firmelor

- numarul de identificare ( pentru a verifica numarul de daune) sau seria si numarul politei rca vechi.

- localitatea in care e inscris autovehiculul

- marca autovehiculului

Pot face calculatie si numai stiind varsta, punand eu un numar de identificare de la alta masina, dar pentru un pret cat mai exact e mai bine datele reale.

Pentru casco am nevoie de pretul de noua al masinii( daca nu e mai veche de 3 ani) si in principiu de datele de mai sus, necesare si pentru rca.

Pentru alte tipuri de asigurari nu ezitati sa ma contactati.

Imi puteti lasa datele aici, PM, telefon sau mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com. Cel mai sigur pe mail care il verific de cateva zeci de ori pe zi.

Ma deplasez in Galati si Braila la domiciliul/ locul de munca al clientului. De asemenea imi puteti lasa un numar de telefon si va voi contacta eu in cel mai scurt timp. Reduceri pentru cei fara daune si pentru cei care incheie asigurarea pe 12 luni.

Contact YM sibi_ro

Telefon 0742130211

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preturi mici si deplasare la domiciliul clientului in Galati si Braila.

Pentru detalii nu ezitati sa ma contactati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele mai mici cotatii de pe piata.

In Galati si Braila ma deplasez la domiciliul clientului.

In tara trimit polita gratuit prin posta cu plata ramburs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anunt valabil.

Pentru orice detaliu va stau la dispozitie aici, pe mail, messenger sau telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preturi pentru 6 luni

1.2 - 1.4 ---> 173 lei

1.4 - 1.6 ---> 209 lei

1.6 - 1.8 ---> 262 lei

Preturi pentru 12 luni

1.2 - 1.4 ---> 327 lei

1.4 - 1.6 ---> 396 lei

1.6 - 1.8 ---> 495 lei

Preturile sunt pentru persoane fizice fara daune in ultimele 12 luni.

Pentru cotatii la alte capacitati nu ezitati sa ma contactati.

In Galati si Braila ma deplasez gratuit la domiciliul clientului.

In tara trimit polita gratuit prin posta cu plata ramburs. In prealabil trimit o copie a politei pe mail.

Contact

0742.130.211(orange) / 0729.981.719(vodafone)

YM sibi_ro

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele mai mici cotatii de pe piata.

In Galati si Braila ma deplasez gratuit la domiciliul clientului.

In tara trimit polita gratuit cu plata ramburs. In prealabil trimit o copie e politei pe mail

Pentru orice detaliu nu ezitati sa ma contactati.

Contact YM sibi_ro

Telefon 0742.130.211(orange)/ 0729.981.719(vodafone)

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele mai mici cotatii de pe piata.

In Galati si Braila ma deplasez gratuit la domiciliul clientului.

In tara trimit polita gratuit cu plata ramburs. In prealabil trimit o copie e politei pe mail

Pentru orice detaliu nu ezitati sa ma contactati.

Contact YM sibi_ro

Telefon 0742.130.211(orange)/ 0729.981.719(vodafone)

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele mai mici cotatii de pe piata.

Daca gasiti pret mai mic decat al meu(demonstrabil) dau de doua ori diferenta inapoi.

In Galati si Braila ma deplasez gratuit la client. In tara trimit polita gratuit cu plata ramburs.

Contact YM sibi_ro

Telefon 0742.130.211(orange)/ 0729.981.719(vodafone)

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele mai mici cotatii de pe piata.

Daca gasiti pret mai mic decat al meu(demonstrabil) dau de doua ori diferenta inapoi.

In Galati si Braila ma deplasez gratuit la client. In tara trimit polita gratuit cu plata ramburs.

Contact YM sibi_ro

Telefon 0742.130.211(orange)/ 0729.981.719(vodafone)

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anunt la fel de valabil.

Pentru orice detaliu nu ezitati sa ma contactati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valabil in continuare.

A aparut o oferta foarte buna la asigurarile de apartamente. La suma asigurata de 50.000 de euro, 5000 bunurile cat si raspundere civila(daca inunzi tu pe vecinul ii dai polita pentru a-si rezolva dauna) in valoare de 1500 de euro pretul este de 67 de euro pe an. In plus fata de asta se ofera gratuit asigurarea persoanelor din casa la deces si invaliditate. Polita de asemenea se poate plati in 4 rate si exonereaza asigurarea obligatorie a apartamentelor care va incepe(sau cel putin ar trebui) in 01.07 care va costa 20 de euro si va acoperi doar cutremur, alunecari de teren si inundatii la o suma asigurata de doar 20.000 de euro(fara bunuri, fara raspundere civila)

Polita se emite electronic deci printabila si se poate livra oriunde in tara.

Pentru orice detaliu nu ezitati sa ma contactati.

Contact

0742.130.211(orange) / 0729.981.719(vodafone)

YM sibi_ro

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exemple de asigurari

Asigurare de calatorie in Europa in scop turistic – 21 lei pentru 7 zile

Asigurarea de casa/apartament – 40.000 euro locuinta, 5000 de euro bunurile, pana la 6 persoane asigurate(gratuit) in caz de deces si invaliditatate, acopera toate riscurile(incendiu, trăsnet, explozie, căderea pe clădirea / bunurile asigurate a unor corpuri, cutremur de pământ, prăbuÅŸiri sau alunecări de teren, inundaÅ£ie provocată de fenomene naturale, aluviuni, grindină, furtună, vijelie, tornadă, ploaie torenÅ£ială inclusiv efectele indirecte ale acestora pătrunderea apei prin spărturile ÅŸi rupturile provocate acoperiÅŸului, pereÅ£ilor, uÅŸilor ÅŸi ferestrelor, greutatea stratului de zăpadă/gheaÅ£ă, avalanÅŸă…..si multe altele(pentru detalii va stau la dispozitie). De mentionat ca aceasta asigurarea o exonereaza pe cea obligatorie care ar trebui sa inceapa la 01.07 si este mult mai avantajoasa. Pretul pentru sumele asigurate de mai sus este de 55 de euro pe an, platibili si in 4 rate.

Exemplu de asigurare Casco

Masina :Golf 4, motor 1.9 tdi, 2002, cu o valoare de nou de 19125 de euro, fara fransiza la un prêt de 438 de euro pe an.

Acest nou tip de casco se recomanda masinilor mai vechi de 5 ani, care au iesit din garantie. Masinile

se vor repara cu piese noi, aftermarket, de la diferiti producatori. Pretul este orientativ si pot face foarte rapid simulari daca am modelul si tipul masinii, varianta de echipare, anul fabricatiei, numarul de km parcursi pe an.

Cel mai ieftin RCA in momentul de fata este de 167 de lei. Pentru orice detaliu va stau la dispozitie.

Contact

0742.130.211(orange) / 0729.981.719(vodafone)

YM sibi_ro

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anunt la fel de valabil.

Pentru orice detaliu nu ezitati sa ma contactati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru RCA ca sa pot da un pret cat mai exact am nevoie de CNP si Seria de sasiu a autovehiculului. Fara ele nu pot da un pret cat mai exact. Eu oricum am calculate preturile pentru cei fara dauna+reduceri dar se mai intampla ca super baza de date a asiguratorilor sa nu va recunoasca si ca atare nu va da pretul corect(cu reducerea aferenta). Deci rugaminte mare nu veniti cu rugaminti de genul " vreau si eu rca la logan 1.4" Cerinta corecta este "vreau si eu o cotatie pentru logan 1.4 serie sasiu.....CNP proprietar......sau CUI......" si atunci va voi putea ajuta in cel mai scurt timp. De mentionat ca preturile se schimba fara preaviz din partea asiguratorilor si azi poate fi un pret, peste 5 zile alt pret.

Exemple de cotatii valabile

1.8 - 2.0 -> 324 lei

peste 2.0-> 354 lei

Preturile sunt pentru 6 luni, fara daune si masina mai mult de 12 luni, pentru a primi bonus de "fara dauna"

Pentru casco am nevoie de mai multe date

- numarul de km din bord si anul de fabricatie

- marca, tip, echipare, alte optionale peste echipare

- serie sasiu si CNP

- starea civila si daca aveti copii minori

- cu sau fara fransiza si daca aveti vreun asigurator preferat

- daca vreti full casco(avarii+vandalism+furt)

- la ce asigurator ati mai avut casco

Sa nu uitam ca in Galati si Braila ma deplasez gratuit la domiciliul clientului gratuit si in tara livrez polita cu plata ramburs, tot gratuit.

Pentru orice detaliu

0742.130.211(orange) / 0729.981.719(vodafone)

YM sibi_ro

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

Edit/Delete Message

Share this post


Link to post
Share on other sites

De astazi 15.07.10 au demarat oficial asigurarile obligatorii de locuinte.

Pretul acestora va fi de 20 de euro pe an pentru cladiri de tip A si 10 euro pentru locuintele de tip B.

TIP A - constructia cu structura de rezistenta din beton armat, metal ori lemn sau cu pereti exteriori din piatra, caramida arsa ori din orice alte materiale rezultate in urma unui tratament termic si/sau chimic------adica apartamente la bloc

TIP B - constructia cu pereti exteriori din caramida nearsa sau din orice alte materiale nesupuse unui tratament termic si/sau chimic (ex.: chirpici)-----case din mediul rural

Riscurile acoperite de aceste asigurari sunt 3 la numar si anume alunecari de teren, inundatii si cutremur.

Termenul limita de incheiere al asigurarii este de 6 luni incepand din 15.07.10 dar e bine sa va luati de-o grija inainte de aceste termen pentru a evita amenzile si neplacerile ulterioare.

Pentru doritori ma deplasez gratuit in Galati si Braila(daca se strang mai multi doritori) pentru un deranj cat mai mic din partea clientului.

De precizat este faptul ca o asigurare facultativa a locuintei(care are un raport calitate/pret muuuult mai bun) o exonereaza pe cea obligatorie.

Pentru orice detaliu va stau la dispozitie oricand.

0742.130.211(orange) / 0729.981.719(vodafone)

YM sibi_ro

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preturile la RCA s-au mai modificat un pic, unele categorii in plus, altele in minus.

Am rugamintea pentru cei care-mi solicita cotatii de pret sa o faca cat mai corect si anume:

Pentru RCA :

- CNP

- serie de sasiu

- capacitatea cilindrica / masa maxima admisa(in cazul autoutilarelor si masinilor de marfa)/ numarul de locuri (in cazul microbuzelor si autobuzelor)

- adresa completa

- nume complet

- numar de inmatriculare

Ce am bolduit sunt necesare pentru o putea da o cotatie de pret cat mai exacta. De asemenea un scan dupa polita veche.

Pentru a elimina anumite probleme la pret: asiguratorii au algoritmul lor de calculatie. De exemplu Astra la categoria 1201-1400 cm3 are preturi diferite si anume. \

- client cu ultima polita tot la Astra si fara daune 167 lei

- client cu ultima polita la alt asigurator si fara daune 176 lei

- client care are masina de mai putin de 12 luni pe numele lui si nu il gaseste in baza de de date Cedam 185 lei

Au fost dati cand in super baza de date nu au fost gasiti anumiti clienti. ca atare pretul a fost de 185 lei, chiar daca aveau masina de mai mult de 12 luni. De aceea am nevoie pentru un pret cat mai exact de cele 3 repere bolduite.

Pentru Casco

- toate datele necesare pentru RCA

- numarul de km din bord si numarul aproximativ de km care se vor parcurge anual

- varianta de echipare si eventualele optionale in plus

- vreun asigurator preferat si daca se doreste cu sau fara fransiza si nu in ultimul rand tipul de plata(integrala sau in rate).

- anul de fabricatie al masinii si valoarea de nou(daca se stie)

Furnizandu-mi datele necesare cat mai corecte si concrete va pot ajuta in cel mai scurt timp cu cotatii de pret cat mai exacte.

Cateva cuvinte si despre asigurarile obligatorii de locuinte.

Anumite societati de asigurare au creat pachete foarte avantajoase pentru client si anume

1) 20 euro(asigurarea obligatorie) care despagubeste in limita a 20000 euro numai cutremur, alunecari de teren si inundatii

+

2) 30 de euro platibili in 2 rate(sau 4 daca suma depaseste 40 de euro) unde suma asigurata devine 50000 si despagubesc incendiu, trăsnet, explozie, cădere de corpuri, izbire de către vehicule rutiere care nu aparÅ£in Asiguratului, fenomene atmosferice, grindină, avarii la instalatia de apa(maxim 1000 de euro), furt prin efractie, inclusiv acte de vandalism produse cu ocazia furtului prin efractie. Daca se vrea asigurarea la o suma mai mare riscurile asigurate raman aceleasi prima in schimb creste.

Per ansamblu o protectie completa si decenta. Nu sunt incluse toate riscurile ca la o polita facultativa dar oricum pentru pretul platit este ok. Variante sunt...trebuie doar vazut, comparat si mai apoi cumparat.

Pentru orice detaliu va stau la dispozitie oricand. De mentionat ca in Galati si Braila ma deplasez gratuit la domiciliul sau locul de munca al clientului. In tara pot trimite gratuit politele, cu plata ramburs.

0742.130.211 (orange)

0729.981.719(vodafone)

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

YM sibi_ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anunt valabil in continuare.

Pentru orice detaliu nu ezitati sa ma contactati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In continuare valabil.

Pentru orice detaliu nu ezitati sa ma contactati.

Garantat cele mai mici preturi de pe piata.

0742.130.211 (orange)

0729.981.719(vodafone)

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

YM sibi_ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

La fel de valabil anuntul si preturi la fel de mici. Pentru orice detaliu nu ezitati sa ma contactati.

Livrare gratuita in Galati si Braila (la domiciliu) si prin curier tot gratuti in toate tara.

0742.130.211 (orange)

0729.981.719(vodafone)

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

YM sibi_ro

Editează/Åžterge mesaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

In continuare anunt valabil.

Se apropie cu pasi repezi si data scadenta pentru asigurarile obligatorii de locuinte asa ca pentru detalii va stau la dispozitie.

Politele facultative pe auto

(casco) au preturi mai bune ca acum un an si majoritatea au ca optiune eliminarea fransizei pentru o suma modifica in plus

la prima (aprox 100 euro)

Pentru orice detaliu va stau la dispozitie oricand. Deplasare gratuita la domiciliul/ locul de munca al clientului la orice ora in principiu.

0742.130.211 (orange)

0729.981.719(vodafone)

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

YM sibi_ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preturi

mici, oferta diversificata, seriozitate maxima.

Mai nou, pentru cei din Galati si Braila care vor sa faca banuti din asigurari ii astept cu o solicitare si vedem cum stabilim o intalnire pentru mai multe detalii. Mai clar recrutez agenti. Cerintele nu sunt prea mari cuvantul cheie fiind seriozitate.

Pentru orice detaliu nu ezitati sa ma contactati.

0742.130.211 (orange)

0729.981.719(vodafone)

Mail cosmin_sibiceanu@yahoo.com

YM sibi_ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anunt valabil.

Nu uitati de asigurarile obligatorii de locuinta. Oricand ma puteti contacta.

Adresa de email este in tranzitie asa ca ma puteti contacta si pe cosmin.sibiceanu@gmail.com. Incet am sa-mi directionez clientii pe acest mail. M-am saturat de serviciile, chiar si gratuite ale Yahoo-ului.

Share this post


Link to post
Share on other sites