Guest arigo

Ma poate ajuta cineva cu o diagnosticare

11 posts in this topic

Salut! Posed un Volvo S40 2.0D, modelul nou si doresc sa-i fac o diagnosticare computerizata. Evit sa merg la reprezentanta din Bucuresti deoarece nu am incredere in ei.

Ma poate ajuta cineva, poate exista o firma sau persoana serioasa care sa faca acest lucru.

Va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti apela cu incredere la AugsBurg sau in incinta AutoVit (la standul de Dyno-test - AutoTest).

Bafta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa incerc la Autovit pentru ca la Augsburg nu au softul pentru Volvo.

Multumesc mult!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca doar volvo service are softul de volvo, restul il folosesc pe cel de la bosch cred

Share this post


Link to post
Share on other sites

    VCT2000 il are intr-adevar doar Volvo, celelalte service-uri au KTS-ul de la BOSCH care face treaba buna si el. Eu sau Matrixxx va putem ajuta pentru masinile pe benzina fabricate dupa 2000, la diagnoza pe partea de motor. Pentru diesel inca n-am reusit sa gasesc nimic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo daca aveti nevoie cunosc un service bun in Bucuresti, proprietarul lui se ocupa de tunning, eu am fost foarte multumit pana acum de raportul pret/calitate, nu vreau sa fac publicitate pe forum asa ca cine e interesat sa intrebe in private pls

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ lex 69 nu-i faci publicitate ci le faci un serviciu colegilor de forum daca esti bine intentionat iar pentru asta exista si o sectiune speciala numita service-uri recomandate si daca te uitai atent pe acolo o sa vezi ca au postat si altii inaintea ta.

P.S. Totul depinde de intentia cu care postezi. deoarece sincer sa fiu atitudinea ta din postul "Nu mai recomand achizitionarea acestei marci" lasa de dorit in sensul bunelor intentii (este pur opinia mea si nu reflecta parerile altora)

Share this post


Link to post
Share on other sites

KPAX

Am citit de curand raspunsul tau si ma amuza tenta publicitara cu iz de reprezentanta, in fine eu accept parerea ta "valoare zero", oricine are dreptul sa isi exprime o parere, vremurile alea au trecut de mult dar in loc de a lansa un atac inconsistent era mult mai inteligent sa lansezi un alt topic ca de exemplu " Volvo versus alte marci" sau "Volvo inainte si dupa 2000". A fii volvist inseamna mult mai mult decat ai inteles tu, a fii volvist nu se rezuma la a conduce o masina si a apara marca cu frenezie, a fii volvist inseamna un stil de viata inseamna o anumita personalitate, insemana un caracter. Una din valoriile Volvo spune sa respecti mediul si pe cei din jurul tau! As vrea sa vad cati volvisti adevarati asa cum sustin ca sunt ei lasa alti participanti in trafic sa iasa de pe strazile secundare sau cati din ei nu blocheaza intersectiile de exemplu. Daca vreti sa da-ti dovada ca sunteti volvisti hai sa dam un exemplu in trafic sa aratam ca volvisti  sunt diferiti, hai sa tinem cont de valorile cultivate de volvo dealungul anilor, poate intr-o zii vei auzii in trafic " uite el e volvist". Ideea de a ma imi pune un titlu nu are nici o valoare, mai e un detinator de Maibach care a cumparat masina crezand ca se ridica la nivelul celor care o detin si e complet gresit, un titlu are valoare atunci cand ti-e oferit de un grup de indivizi in semn de recunostinta. Ca urmare ideea de a ma auto intitula Volvist prin simplu fapt ca detin cateva Volvo-uri si sunt 'fan" al marcii mi se pare exagerata iar dupa cum am mai spus un fan stie sa aprecieze dar si sa recunoasca greseli. Daca m-am inselat in privinta ta atunci accepta scuzele de rigoare.

Cu respect,

Lex69

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Va rog respectati topicul si continuati discutiile pe privat. Abia s-a incheiat o discutie in aceeasi maniera, nu vreau sa deschidem alta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

K scuze Alex

Eu am respectat ce ai cerut si nu am mai dat raspuns pe acel topic, ai dreptate era mai bine sa dau acest raspuns in private

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now