sincu

cine si-a m-ai schimbat amortizoarele?

7 posts in this topic

Am de trei ani masina,peste 100 de mii de km facuti in tara,probabil ca ar fi cazul sa-mi schimb amortizoarele fiindca bate rau,si bate de o data,adica o data fata stg/dr,si spatele la fel.am verificat-o la bucse,tot in regula,am schimbat in spate bucsele alea mari din brate si tot la fel face.singurul lucru care l-am obs.e ca bucsele din capat de la telescoape sunt praf dar am inteles ca nu se pot lua separat.am obs.ca dintre cei m.vechi pe forum sunt si care lucreaza in domeniul piese auto,chiar m-ar interesa preturi de amort.si ceva sfaturi care ar fii mai ok,si binenteles daca asta o sa-mi rezolve problema.merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare.Esti sigur ca sunt amortizoarele? si nu acei rulmenti care vin in partea de sus a telescopului?La mine cand virez la max / dau intr o groapa face "poc' .Am fos la service si mi au spus ca este vorba de acel rulment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.i-am schimbat odata cu flansele alea din capat.rulmentii is 40 de lei,cu flansele e mai nasol,360 una!la mine cred ca sunt totusi amortizoarele,fiindca au in partea de jos niste bucse care la mine sunt gata si nu le poti lua separat.si probabil ca si ele in sine sunt gata.bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca le ai  schimbat banuiesc ca sunt gata ..dar mai bine asteapta si alte pareri de la cei care au schimbat / au auzit..ininte sa faci cumparaturile.Bafta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intereseaza pe cineva un set de flanse ?? le dau pe amandoua la 120lei! Eu le-am dat jos de pe masina mea la recomandarea unui destept de mecanic. Ele sunt ca si noi daca vreti va atasez si niste poze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite eu mi le-am schimbat chiar acum si am luat unele monroe care au costat cam 330ron bucata....si am luat doua bucati pentru spate

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai,si?cum e,vezi vreo diferenta?eu mi-am pus toate 4 sachs,si parca nu e schimbat mare lucru,dar inca n-am facut un drum afara din oras.cel putin in privinta zgomotelor tot cam la fel se prezinta.am facut pe rand cam toata directia fata spate cu flanse fata/spate si bucse din brate spate/punte,si cand trec o linie de tramvai putin mai pronuntata parca se rupe masina in doua.am cam ramas fara solutii..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now