Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

rand

Dezmembrez Volvo V40 2.0T 2001

265 posts in this topic

alex: cum ti-am scris si pe mail/PM, pot sa-l trimit azi prin curier cu plata ramburs sa-l ai maine. De potrivit, potriveste 100%. In cazul in care nu iti convine ceva la el, il poti trimite inapoi si primesti banii - nici eu nu sunt omul care sa-si bata joc de banii altora. Mai mult de atat, nu am ce sa fac.

Razvanici, eu nu am avut "balustradele" alea pe pavilion.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, faruri clare si semnalizatoare daca este si la cat, si antena electrica. mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jante sunt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saptamana viitoare s-ar putea sa am jante tabla 15" si aliaj 16" de pa o alta masina. De care te-ar interesa?

@ggaby - tot saptamana viitoare s-ar putea sa am farurile si semnalizatoarele. Tu ai pe masina faruri bifocale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 sau 16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca ai nevoie de modificari la instalatia electrica. Scuze daca stiai deja de asta, nu vreau sa fiu pisalog, dar farurile 2xH7 nu sunt compatibile cu instalatia 1xH4 decat cu modificari.

Daca ai deja mufele, e ok.

Cum ziceam, pe masina asta nu am farurile si nici jantele, dar am una pentru piese rezervata in Germania care sper sa fie adusa saptamana viitoare in tara.

Ca si pret, la 2 faruri+2 semnalizari = 600 RON. Ramane sa ajunga masina si te anunt.

@fff

Jantele de aliaj sunt originale pe 16" BBS la 300 euro. Dar inca sunt pe masina din Germania, nu le pot vinde doar din poze ;)). Dupa ce gasesc o platforma (cel cu care am discutat saptamana asta a fost neserios si nu a mai mers) sa o trag spre casa, discutam concret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca ai nevoie de modificari la instalatia electrica. Scuze daca stiai deja de asta, nu vreau sa fiu pisalog, dar farurile 2xH7 nu sunt compatibile cu instalatia 1xH4 decat cu modificari.

Daca ai deja mufele, e ok.

Ca si pret, la 2 faruri+2 semnalizari = 600 RON. Ramane sa ajunga masina si te anunt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai indraznesc sa-ti fac o intrebare : centura sofer o mai ai? si cat costa? Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

De pe masina asta, centura de la sofer este blocata, stiu ca te-am mai incurcat odata cu ea.

Daca totul decurge bine, duminica seara imi ajunge platfroma cu masina, intreaga, nelovita si bine dotata. Cutia de viteze automata este defecta, in rest vanzatorul zice ca e ok. O sa vad cand ajunge...

O sa am si o centura sofer la 200 ron, daca este ok.

@ggaby - masina este V40, are antena pe plafon, nu e ca si la S40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

rulmentul spate cu tot cu butuc la ce pret o sa-l ai?

v40 ii modelul 2001 ? are calc de bord cu cablajul aferent?

si daca-l are la ce pret?

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca stiam luam jenti;e de la tine

m-am dus 300 de km dupa ele pe nv si tot cu 300 le-am luat

pacat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Butucul + rulment spate il am de la masina asta si il dau cu 200ron.

Calculator de bord are masina care vine. Cand apare masina discutam despre pret si vedem ce ai nevoie ca sa fie bine.

Cu jantele, imi pare rau ca  intr-un fel te-am incurcat, intial am zis ca ti le dau pe ale mele, apoi m-am razgandit. Nu stiam pe atunci de masina asta si de a treia pereche de jante BBS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine

cind vine masina mai discutam pina atunci schimb rulmentii pe fata sa vad dispare huruitul ala pina la 80 km

avea decind am luat masina dar acum cu bbs si gume 205 50 sa accentuat

mai vb

Share this post


Link to post
Share on other sites