Sign in to follow this  
Followers 0
Arendashu

O lamurire...

3 posts in this topic

Salutare.Am si eu o mica problema, care sper sa nu se transforme intr-o mare problema.Cand am cumparat masina am cumparat-o cu martorul de la emisii in bord.Fostul proprietar mi-a spus ca a schimbat esapamentul din nu stiu ce cauze si ca a dat nu stiu ce eroare si s-a aprins acel martor.Eu am fost la tester cu ea,baietii de acolo mi-au spus ca nu ar avea cine stie ce probleme, mici diferente de presiune daca imi aduc eu aminte mi-au spus (nu mai stiu exact) si mi-au sters eroare si martorul a disparut.Apoi am alimentat de la Petrom, de cateva sute de mii, iar la vreo 2 saptamani am plecat cu masina si i-am facut PLINUL de la OMV, iar in 15 min. dupa alimentare s-a aprins iar martorul.A mai avut cineva problema asta sa ma lamureasca si pe mine ? Oare e benzina de vina ?!  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Am un prieten care are benzinar si la un moment dat i se aprinde si lui becul de la emisii...panicat s-a dus in service, au pus-o pe tester si masina nu avea nici o eroare., doar ca un mecanic mai in varsta ii desface fisele de la bujii si le baga la loc.....apoi ``surprize surprize`` s-a stins martorul. Dupa o perioada de mers prin Buc nimerind prin gaurile care s-au facut iar s-a aprins martorul, trage pe dreapta ridica capota si impinge putin in a doua fisa...martorul s-a stins, ca urmare a schimbat toate fisele si nu a mai avut probleme cu martoru`. Bafta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

adi87

Am incercat si am scos fisele,dar se pare ca la mine este vorba de altceva.Mersi oricum si mai astept si alte pareri\sfaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0