Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest luciang

Vand VOLVO V70 XC AWD 7.800 Euro

19 posts in this topic

Vand Volvo V70 XC AWD, an 2001, 164.000 KM, impecabil intretinuta, folosita la drumuri lungi (pt Bucuresti mai am o masina), poze reale, full option:

- Computer bord

- Interior piele stare exceptionala

- scaune piele incalzite, 3 memorii pe scaunele fata

- cruise control

- radio CD - Dolby Prologic, DTS, RDS, comenzi audio pe volan

- jante de aliaj, inclusiv rezerva

- ABS, SRS

- faruri ceata

- inchidere centralizata, alarma

-geamuri electrice fata-spate

- oglinzi electrice incalzite

- oglinzi cu umbrire automata antiorbire

Ii fac acum ITP-ul deci va fi valabil doi ani (daca nu ma insel).

PRET 7800 Euro usor negociabil

Pot fi contactat la telefon: 0745 042626. Daca nu raspund, probabil ca sunt in vreo sedinta si sun eu cat de repede ma eliberez.

post-0-12877874942964_thumb.jpg

post-0-12877874943714_thumb.jpg

post-0-12877874944501_thumb.jpg

post-0-12877874945187_thumb.jpg

post-0-12877874942964_thumb.jpg

post-0-12877874943714_thumb.jpg

post-0-12877874944501_thumb.jpg

post-0-12877874945187_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci...asta-i ceea ce eu numesc masina  ;D

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze, intr-adevar am uitat la postarea anuntului sa trec motorizarea. Am incercat apoi modificarea anuntului dar nu stiu cum se face, pare-se nu e atat de simplu de modificat un post. :)

Motorizarea e 2400 cc, 200 CP pe benzina. Consum in Bucuresti 14 l/100 km iar in afara 8.7-9 l/100 km cu cruise control, 9.5-10 l functie de stilul de conducere-fara cruise control

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca un 15-16 in Bucuresti si te apropii de adevar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

super masina !

Share this post


Link to post
Share on other sites

un nr de tel ai cumva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut  nr tel :)  scuze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc Rand. Nu le-aveam, sunt un amator, total atehnic in motoare, caracteristici tehnice & so on :)

Eu stiu ca trebuie sa-i pun benzina buna, ulei bun, s-o intetin si ea trebuie sa mearga.

Si masina din imagine chiar merge si inca excelent. Nimic nu se compara cu un Volvo in trafic. Pe probate :)

Iti da incredere, siguranta si placerea condusului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

schimb cu S40 diesel plus diferenta nu te intereseaza? sau si benzinar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa masinuta! Spor la vanzare! Iar de pret no comment, daca este impecabila cum spui, face toti banutii  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Catalin, este impecabila, poate fi testata :) Nu tin la pret pentru ca acum am trei masini! Volvo, masina de servici si un Peugeot 407 SW nou. Acesta este motivul pentru care am decis sa o vand.

Stiu ce vor zice membrii forumului: "nu poti compara un Peugeot chiar si 407 SW cu un Volvo!" Absolut de acord doar ca Peugeot-ul este nou.

Si un raspuns si pentru Rand: daca nu as avea Peugeot-ul, poate m-ar interesa oferta ta. Asa, nu pot decat sa iti doresc spor la vanzare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretul e corect si ca si pret de vanzare daca anuntul reflecta realitatea, dar nu va fi foarte usor sa o vinzi pentru ca e pe benzina si motorul nu este deloc mic. Iar Volvo nu se vinde foarte usor pe piata SH.

Dar, cu rabdare, vei gasi pe cineva care sa o aprecieze si sa fie dispus sa dea banii astia pe ea si sa aiba un buget pentru intretinerea ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am acelasi motor, nu vrea sa mai urce consumul peste 14l in bucuresti in niciun fel. Am avut  15-16 inainte de criza cand mergeam exclusiv in coloana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rand, nu ma grabesc, probabil ca se va gasi un proprietar si pentru ea. Cu atat mai mult cu cat, astazi i-am facut ITP-ul si e valabil pana in feb 2012. A trecut ca-n branza la verificarea ITP. Si crede-ma, fara spaga ori cunostinte.

Si mai e loc si pentru putina negociere ca doar suntem la portile Orientului si negocierea face parte din firea noastra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am acelasi motor, nu vrea sa mai urce consumul peste 14l in bucuresti in niciun fel. Am avut  15-16 inainte de criza cand mergeam exclusiv in coloana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E acelasi motor , dar cuplat la o masina mai grea cu cateva sute de kg si o transmisie 4x4... Consumul nu va fi punctul lui forte, dar asta stie oricine o cumpara. Deocamdata nu se sta la coada la benzinarii si nici rationalizata nu este benzina de 95. Deci nici eu nu cred 14% in Bucuresti, dar asta nu inseamna ca masina este rea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites