Sign in to follow this  
Followers 0
Guest alinsp

Probleme cauciuc

5 posts in this topic

Era sa cumpar un rulment de 600Ron din cauza unui cauciuc "ciudat". Ciudatenia este ca,nu mi s-a tocit ci s-a apasat foarte tare inspre interior doar de la jumatatea cauciuclui... Teoretic acesta rula doar pe jumatate.... De la vulcanizare mi-au spus ca din cauza unei defectiuni la roata stanga spate s-a intamplat chestia asta ciudata cu cauciucul. Am sanse sa m-i se intample la fel si cu celelate cauciucuri pe care o sa le pun pe roata aia???

Share this post


Link to post
Share on other sites

da. unghiul de cadere al rotii e dus. vezi si tu la un centru d-ala unde se face unghiul de fuga...spune-le ce s-a intamplat si sa se uite daca o pot rezolva din reglaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezi si celalat cauciuc daca nu apatit si el la fel. dic cate stiu eu daca e unghiu atunci ambele cauciucuri se pot duce numai ca unul poate fi pe interior iar celalat pe exterior. sau mai sunt si cazuri cu ambele interior.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai observat o prostie....aveam cauciucul pe dreapta mai mic decat cel pe stanga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primul defect spus de tine este o rupere a insertiei cauciucului ce rezulta intr-o deformare a sa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0