St3faN80

Navi cu Touchscreen;)

53 posts in this topic

Salut,

Am vazut pe un site o navigatie cu touchscreen pt volvo s60 care intra in locu radio cd ului original cu DVD iesire usb si pt camera si multe altele.....vroiam sa stiu ce parere aveti despre ea si de unde pot sa cumpar si cu ce pret.E facuta de Bluepower din Suedia special pt S60 am pus si o poza

post-2843-12877876203037_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu navi din asta pe un S60 2005

E ok daca vrei dvd,navi si mp3,problema este la sunet se aude cam rau,nu prea are medii si inalte

E destul de stabil fata de restul chinezariilor,touchscreen-ul merge foarte bine nu da rateuri,navigatia merge perfect

Au scos si o versiune 2 zic ei care are un sound mai bun

Eu l-am luat din Suedia direct de la Bluepower impreuna cu URSU48,dar ultima data cand am intrat pe site-ul lor nu mai aveau pe stoc

Una peste alta eu sunt multumit de el

P.S:Vezi ca la modelul de S60 pana in 2003,adica cel din poza ta,nu se aliniaza perfect cu telefonul sau buzubarul din stanga lui

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modelul meu parca 650Euro al lui Ursu parca tot pe acolo sau mai ieftin 550 sau 600e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut acum ca sunt mai scumpe 750E si nici nu au in stoc

Incearca la www.volvotech.nl aveau si astia tot de la bluepower

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faci comanda pe mail,iti trimit o proforma cu care mergi la banca si platesti,pe urma trimiti confirmare de plata si ei iti trimit dvd-ul

Vezi ca o sa coste si transportul si mai e si comision la banca la noi a fost vreo 20 euro com.si 30 euro transportul,adica o sa ajungi la 800 euro cu tva ul lor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam mult...da pe situ care mi lai dat nam vazut navi de aia cred ca nu mai au :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la aia poti lua video/audio input box si sa-ti montezi alt dvd in masina fara sa schimbi cd-ul original

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tizule ce l-ai mai vinde tu pe al tau ;D

Bine macar ca ai recunoscut ca se aude cam......naspa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-l vand tizule,am avut clienti la el dar nu-l vand,pentru mine este ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma gandesc ca e mai simplu sa iei un ecran de navi de la SH si sa pui un GPS de 7" si ai rezolvat problema navigatiei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca vrea si navi si dvd in acelasi timp cum face?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut si eu odata un S 60 si am vrut sa-i schimb sistemul cu un CD cu LCD cu ecran tactil si alte functii.

Am gasit atunci o masca RCA si mai multe aparate care m-ar fi multumit dar, n-a mai fost sa fie.

Atasez un document cu masca si adresa web pe care am gasit-o, prin 2007, poate te ajuta sa ai cu ce compara.

masca rca.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dear Mr. Alin,

  How are you?

  This is Ann Zeng. It is so glad to get your enquiry. At first,

we would like to show you our spec. This can help you check

and make sure it is fit for you. Our sample price is USD550.00,

not including the cost of map/camera.

  If you have any question, pls feel free to contact us.

Best Regards & Thanks,

Ann Zeng

*************************************

Chele Industrial park, Lang Kou Industrial zone,

Lang Kou Village, Da Lang street committee,

Long Hua Town, Shen Zhen, China

Tel: 0755-33863686    Fax: 0755-33686110

Mobile: 13603024452

http://cheledigital.com.cn/

Pretul il poti negocia cu ei. Te costa cam 50 Usd transportul si tot atat transportul. Iti ajunge intr-o saptamana. Sunt foarte seriosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tizule sa-mi arati si mie cum faci tu sa vezi un DVD si harta GPS in acelasi timp, sunt tare curios.

Ce mama naibi un an de zile am vandut astfel de navigatii si daca nu au bube soft au alte bube .

Prefer un sistem original si daca vreau filme imi pun sistemul original Volvo + iMIV si merg la biserica in speranta ca Doamne Doamne sa trimita un semn la Navteq sa mai scoata un update pt sistemele mai vechi ;D

Dear Mr Alin pretul asta pt ce este ? Numai pt ecran  ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe bluepower vad navigatia si pe display-ul de la rti vad dvd in acelasi timp,uite asa fac tizule

Gus sa vezi ce split iti fac eu tie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretul e pentru disp. care are TV, NAvi, int. aux pt. dvd si alta pentru camera din spate. Scula e faina dar banuiesc ca nu "suna tocmai bine"

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Detonator

HA HA HA, si crezi ca mai este cineva nebun ca tine sa-si puna si ecran original de navi si sa-si cumpere si multimedia system ?

Ete colea ceva mai misto http://gizmodo.com/5203859/range-rover-2010s-12+inch-dual-view-touchscreen-satisfies-two-people-at-once

@Parola, nu prea vad model pt S60/V70 si nu prea imi dau seama cum naiba functioneaza, se conecteaza la HU masinii? e de sine statator ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Textul ala incepe asa:

"The 510 HP 2010 Range Rover will have a dual view touchscreen, meaning the driver and passenger sees two different images based on their respective angles."

Cand o sa am piesa de 510hp o sa-l cumpar cu display-ul ala..... :)) Cum nu o sa am bani niciodata de "piesa" aia, ma multumesc cu placa video "dual view"  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai bre asa ca o sa-ti permiti, sistemul a fost introdus pe MB(S klasse momentan), Jaguar XJ  si o sa fie introdus pe OPEL dar nu se stie cand ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now