Sign in to follow this  
Followers 0
Sepukku

Este vreun radioamator pe aici ?

9 posts in this topic

Deja de jumatate de an aud, in fiecare seara intre 6-8 in boxele calculatorului, niste oameni vorbind. Taximetristi, radioamatori, nu stiu ce sant dar ma scot din minti. NU se intelege ce discuta desi am sperat o vreme sa fie numerele castigatoare la LOTO. Am observat ca daca dau volumul mai mare la boxe se aude mai incet dar trebuie atunci sa aud la maxim ce canta la PC. Cu cat e volumul mai mic cu atat se aude mai tare ce balmajesc oamenii.

Stiu ca e hilar dar  si foarte enervant in acelasi timp. Ma gandesc sa-mi iau si eu o statie ceva..si sa  dau SOS in eter  poate se potolesc.

Are cineva idee cum ies din chestia asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ia si tu un scaner din asta

si vezi pe ce frecventa vorbesc ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ia si tu un scaner din asta

si vezi pe ce frecventa vorbesc ;D

asa cred ca fac. Si pregatesc si o lista cu injuraturi inainte... >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre scanerul e numai pt ascultat daca vrei sa si emiti trebuie alta scula care e ilegala, nici scanerul nu cred ca e 100% legal, dar macar nu poti bruia organul cu el ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca sa faci o ecranare a cablurilor care conecteaza boxele la PC (exista cablu ecranat in magazin) si neaparat Pc-ul sa fie impamintat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te-au ajuns blestemele taica ......ai auzenii  ;D  ....vezi daca nu dai redbull-ul ala mai repede  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te-au ajuns blestemele taica ......ai auzenii   ;D   ....vezi daca nu dai redbull-ul ala mai repede  ;D

Vad ca nu scap nici aici. Cu prima ocazie , promit. ;D

ontopic: pentru ca n-am placa audio 5.1 , am conectat vreo 2 splittere pentru a folosi sistemul audio pe care il am. Adica sa pot baga toate cele 3 mufe in PC. Probabil acest artificiu este de vina? Splitterele respective sant luate din  "targ" si trebuie sa le rasucesc putin ca sa se auda toate boxele, deci nu sant foarte bine izolate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara cablu ecranat eu auzeam caraiturile hardului in boxe.  ;D Verifica si cum e impamantarea la priza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0