xgabriel

Ce tip de boxe avem pe S60-ul nostru?

26 posts in this topic

Vreau sa schimb 3 boxe (portiera dreapta fata, portiera stanga spate si boxa din drapta spate).

Cu ce fel de boxe le pot schimba? Ce impedanta, marca, etc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tre sa le schimbi cu aceleasi boxe pe care le ai in functie de nivelul de echipare audio

Boxe de primul nivel am eu 6 buc

Uitate pe magnetul de la boxele din spate ca este un cod(part number),in functie de cod ne dam seama ce nivel de echipare ai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe boxa din spate apare urmatoarea serie : 8633574 iar sub ea 10347

Share this post


Link to post
Share on other sites

La codul ala ai primul sistem de echipare audio cel de 40W

Am toate boxele de pe masina date jos de la mine din masina eu am trecut la urmatorul nivel de echipare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perfect! Ma poti "incurca" cu 3 boxe? Si daca da, in ce pretz? Merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o intrebare , am fost azi la dezmembrari la stefanesti si adusesera un s80 cu sistem cu boxele de kevlar , baiatul mi-a spus ca imi da amplificatorul + boxe plafon+boxe usi spate la 100 de euro , ce spuneti ? Ce se potriveste de pe audio s80 pe s60 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boxele de pe s80 pe s60 se potrivesc doar cele de pe consola din spate (luneta )si cele de pe usile din spate ,cele de pe fata nu se potrivesc.Amplificatorul se potriveste dar trebuie sa-l cumperi cu tot cu cabluri.

Edited by adrian mangalia

Share this post


Link to post
Share on other sites

cablurile a zis ca mi le da taiate , nu vrea sa demonteze sa scoata firul intreg , mi-a cerut pe boxele usa spate si luneta si statie 100 euro , este bine , un amplificator in dezmembrari cam ce pret are ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce faci cu bucati din sistem?

1.Amplificatorul da mai multa putere pe boxele fata, decat pe cele spate si fara boxele fata o sa se auda ca dracu

2. Partea de cablaj pe care nu ti-o da de unde o iei?

3. Sincer cred ca "discutam discutii", ca am avut un sistem complet de S60, la pret foarte bun si nu ai zis nimic nici tu si nici altii care "plangeau" dupa sisteme premium sound

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu plang , intrebam doar , cablajul imi da mufele taiate ..... acum pe masina ai sistemul pe kevlar ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai ca nu inteleg!Nu ai nevoie decat de cablajul dintre statie si casetofon ,in 5 min se demonteaza nu este nevoie de taiere ....

Uite ce gasesti pe s80 post-4299-0-93679300-1396589192_thumb.jp

Edited by Salman
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa mi-a zis nea "giga" de acolo ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andrei:

Cu grija si atentie, cablajul se poate scoate intreg in 5 minute (cum a zis si Salman), fara sa demontezi nimic (doar casetofonul si scaunul)

Pentru a scoate statia, trebuie sa demontezi scaunul dreapta fata

Pentru boxe ai nevoie de 2 spirale de 5 noi, ca sunt niturile foarte tari

Pretul este ok

Daca pui amplificator pe boxele tale de carton (cele fata) o sa le spargi

Boxele spate luneta sunt prinse in suruburi

Boxa centrala nu se potriveste de la masina cu volan pe dreapta si nici de la S80 la S60, dar o poti scoate dintr-un suport si o poti muta intr-altul, insa nu o poti folosi decat cu HU cu dolby + soft in cazul tau

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu plang , intrebam doar , cablajul imi da mufele taiate .....

Domnule Becleaniachis, nu aveti ce face?

Spunei ca ii vei da o hartie de 100 de euro, dar un sfert din hartie il opresti tu! Vezi ce zice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnule Becleaniachis, nu aveti ce face?

Spunei ca ii vei da o hartie de 100 de euro, dar un sfert din hartie il opresti tu! Vezi ce zice!

Andule nu ai cum sa-i zici asa ceva, pentru ca pretul este bun si omul vinde ce are. Fiecare boxa are un PN, cablurile la fel si statia la fel, deci sunt piese de schimb. Tu daca vrei sa cumperi de la dezmembrari o singura boxa, cum este? Cum ar fi sa-ti bage ala pe gat tot sistemul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Cum fac sa schimb si eu boxa de pe spate dreapta si cu ce fel de boxa trebuie schimbata?

Am incercat sa trag de grila ce protejeaza boxa sa vad daca iese si nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Cum fac sa schimb si eu boxa de pe spate dreapta si cu ce fel de boxa trebuie schimbata?

Am incercat sa trag de grila ce protejeaza boxa sa vad daca iese si nimic.

Ca sa ajungi la difuzor trebuie data fata de usa jos, Difuzoarele sunt prinse in pop nituri foarte dure care trebuie sparte cu spiralul. Masina are sistem dolby prologic sau sistem normal hu-603 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum imi dau seama ce sistem am? Mie imi pare cel normal doua boxe pe spate doua pe fata plus 2 twitere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da fetile de usa jos,fa o poza ,doua la boxe,una sub scaunul pasager si la HU si iti vom spune ce tip de poze trebuie.

Din ce spui e foarte posibil sa fie sistemul Basic.

Sent iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau te uiti prin portbagaj, la boxele de la luneta si citesti un cod de pe ea. Ne spui codul si-ti spunem ce sistem ai

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da fetile de usa jos,fa o poza ,doua la boxe,una sub scaunul pasager si la HU si iti vom spune ce tip de poze trebuie.

Din ce spui e foarte posibil sa fie sistemul Basic.

Sent iPad using Tapatalk

HU-ul a fost schimbat de mine....cel dinainte era cel original varianta cu caseta....cred ca e basic sistemul

Sau te uiti prin portbagaj, la boxele de la luneta si citesti un cod de pe ea. Ne spui codul si-ti spunem ce sistem ai

Din pacate nu am boxe pe placa de la luneta :(

Edited by catalin_m4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now