Sign in to follow this  
Followers 0
maties

PROBLEME

5 posts in this topic

Salutari tuturor.Am o problema la volvita,incepind de astazi motorul a inceput sa vibreze mai tare,iar de la viteza 3a in sus,in momentul cind accelerezi sau deccelerezi se aude un fel de zgomot(CLAMP)ceva metalic.Tot azi incercind sa ocolesc transeele pe care le fac cei de la primarie cu reparatiile,iam tras la volvita mea o burta de asfalt.Nu stiu dar sar putea sa fie aceasta cauza problemei?. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Am avut si eu o problema de genul asta tot de la o lovitura sub masina, si incepuse sa vibreze mai tare motorul iar la accelerari ma bruste in treptele 1, 2 si 3 se auzeau niste toncanituri ca si cum ar bate fier pe fier. Am fost la mecanic si a vazut ca traversa care este pusa intre roti atingea pe suportul motor si cand acceleram putin mai puternic batea motorul in traversa.

Incearca sa te uiti sub maisina sa vezi daca nu cumva atinge traversa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Åži eu am avut aceeaÅŸi problemă, cu aceeaÅŸi traversă. Pune-o pe o rampă ÅŸi o rezolvi imediat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o problema nu se tureaza motorul decat foarte greu (turbina e buna, catalizator bun, filtre schimbate), stie cineva ce ar mai putea fi sau a intalnit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0