Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

rand

Vand Volvo S40 T4

15 posts in this topic

Vand Volvo S40 T4 argintiu, an 2001. Rulaj 69xxxkm.

Motor B4204T5 1948cmc 200cp si 300NM.

Dotari:

-clima automata

-scaune fata incalzite

-DSA (Dynamic Stability Assistance, un fel de ESP)

-NAVI original Volvo incorporat in headunit HU-1205(radio + CD+NAVI)

-tempomat

-bordcomputer

-alarma

-4 geamuri electrice

-oglinzi electrice si incalzite

-6 airbag

-jante de aliaj originale Volvo - Crater design (made by BBS) 16"

Cumparata in septembrie 2004 de la repr.Volvo din Zwickau cu ~45k km la bord. Masina este a fratelui meu si el are masina de serviciu, a folosit-o doar pentru concedii mare parte din cei  ~25k km fiind facuti in afara.

Stare tehnica ireprosabila, consum mediu pe ultimii 4000 de km undeva  ~8litri/100km.

Nu consuma ulei deloc intre schimburi (facute la 10k km cu ulei Mobil1 5W50).

Neaccidentata(aripa stanga fata a fost zgariata in 2004 de cineva in parcare, vopsita pe CASCO)

La cerere se poate da VIN-ul pentru verificari.

PRET 10500 EURO

Informatii la telefon 0721/291295

http://img231.imageshack.us/my.php?image=poza1jc5.jpg

http://img70.imageshack.us/my.php?image=poza2cb1.jpg

imag0133oe9.th.jpg

imag0135kz7.th.jpg

imag2299ew2.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dai rotile separat?

Am tot t4 ... dar cu jante de 15 ... poate facem un schimb + o diferenta din partea mea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina se vinde asa cum este... sorry

Share this post


Link to post
Share on other sites

schimb cu masina identica (culoare,an,dotari), dar cu motor 2,0 t  nu vrei ?  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina se vinde asa cum este... sorry

Share this post


Link to post
Share on other sites

De schimbat nu o schimba. Oricum am acasa un motor functional de 2.0T ;)

BiriV, Nu o fac din rautate(poate o va cumpara tot un forumist) doar ca de data asta nu ma mai complic fiind si asa destul de complicat. In talon are trecut 205/50/16. Si daca nu o mai vand? Poate nu iau banii ceruti pe ea, fiind Volvo, benzinar, in Romania s-ar putea sa nu o vand. Mi s-a cerut de la ea si unitatea de NAVI, la schimb cu radio-CD si diferenta, dar masina asta chiar nu o dezmembrez. Sorry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, am inteles.

Eu am in talon ambele dimensiuni, si 205/55/15 si 205/50/16, oricum talonul se schimba la viitorul proprietar. Anyway, daca te hotarasti, let me know. Totul dureaza 1h ... cat sa schimbam rotile. Astea sunt ale mele:

resizedor1.jpg

Si bafta la vanzare, eu consider pretul foarte bun. Daca nu as avea deja una ... ti-as lua-o eu :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles ca ai un motor de V40 bun, care functioneaza. Si eu am un V40, 2.0T 121kw din 2004 la care mi s-a busit motorul. Il vinzi pe al tau? Astept un raspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorul de 121kw de pe V40-ul albastru l-am vandut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa masina, cred ca ne-am intalnit prin oras....la verificare ITP in Gheorgheni, intr-o dimineata :)

Succes la vanzare...pacat de momentul prost ales, piata auto este acum in recesiune din o gramada de motive....poate vei fi cu noroc si te gaseste clientul ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, acuma imi aduc aminte ca ne-am intalnit intr-o dimineata la ITP.

;) Anuntul dateaza din septembrie 2007, imediat se fac 2 ani :D. De atunci masina a trecut pe numele meu (era masina fratelui meu), si am mai acumulat ceva km (~ 85.xxx km in prezent). Pretul nu l-am actualizat ca nu m-am gandit neaparat sa o vand, fiind singura masina pe care o am in prezent. Aproape ca am uitat de anuntul asta  :D

Pretul de vanzare, in prezent, s-ar situa pe la 8000 de euro in opinia mea. Si asa e un pret mare pentru cel care vrea o masina (deh, e benzina si are 8 ani  :P ), dar e un pret corect(as zice chiar bun) pentru cine vrea S40 T4 in stare f. buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca 8000 e un pret f. bun. Nu as lasa nici macar 1 cent la banii astia.

Si ... poate n-o vinzi. La cati km are ... merita s-o tii linistit.

Bafta,

Vlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deocamdata ma bucur de masina. Am incaltat-o cu niste gume de vara noi (Conti Sport Contact2).

I-as pune numarul NFS... Need for SPACE ;)) asta ar fi singurul lucru pe care l-as putea reprosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites