Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

piciorong

Cumpar piese 460gl 1991 benzina

11 posts in this topic

-Amortizoare spate

-Oglinzi faruri sau faruri complete

-Tampoane motor (pot fi noi)

-Caseta directie simpla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna am eu urmatoarele pentru tine..

  Telescoape spate

  Am un far model  460 fara face lifth nu stiu la tine cum is farurile o poza ar fi ok dar cred ca ii modelul fara face lifth.

Restu cred ca le are..Sandu are acolo la piese de schimb vovlo 460 dezmembrez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc ptr raspuns ! O sa atasez foto , ma intereseaza sa nu fie oglinda matuita.

La ce bani sunt amortizoarele spate?

post-3188-12877877885308_thumb.jpg

post-3188-12877877885308_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizoarele cu tot cu arcuri sau numai telescopul???Un far am eu nu e oglinda matuita inca chiar straluceste farul a fost dat cam de veo 3 ani dat jos is pus la conservare.Farul til pot da la 100 de ron. Iar telescoapele ma intereseaza daca cu tot cu arcutri.Daca sunt fara arcuri ti le dau la 40 de lei unul.Daca ii cu arc la 80 de lei unul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa-ti dau si acele plasticuri de sub faruri ale tale par cam nepotrivite sau ai adaptat tu ceva acolo alea trebuie sa stea frumos la locul lor prinse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze Raul ! ieri am stat cam mult pe la masina si am mai gasit cate ceva.

Jugul pe care se monteaza caseta de directie si semilongeroanele l-am gasit rupt rau de tot

norocul meu .

Ma intereseaza amortizoarele spate cu arcuri dar asteapta sa vad ce rezolv cu jugul si daca mai am nevoie de ceva ptr ca maine voi vedea ,azi am fost la serviciu si nu pot face nimik

Stii ce se regleaza de la acest surub de la caseta de directie?

Pe foto se vede si ruptura pe care daca nu o vedeam era nasol mai ales daca luam ogroapa

post-3188-12877877992468_thumb.jpg

post-3188-12877877992468_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da de la acel surub ziceau uni ca se regleaza jocul la caseta de directie eu unul nu am avut asa ceva la caseta mea de directie uni de pe forum ziceau ca se regleaza jocul casetei.Nu stiu ce sa zic 100%.Iti zic numai din auzite vezi ca este la noi pe forum undeva la rubrica caseta directie cred ca ii de mine scris subiectul.Cauta ca o sa gasesti.Respectele mele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur ca ma intereseaza dar vreau sa vad ce mai gasesc si maine cand

umblu sub masina poate mai tre ceva si gasesc pe la tine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca jugu motor ii undeva la 250 300 ron chiar saptamana asta ma luat unul de diesel cu 300 ron.

Share this post


Link to post
Share on other sites