kyo

imi lipseste un dop din motor la racirea pe lichid

6 posts in this topic

Salut, am verificat sa vad dak am apa in racirea.. si nu aveam, am luat o sticla de 5 litri si am turnat apa.. pe langa electromotor imi curcea apa.... am dat electromotorul jos si imi lipseste un ( DOP ). Am intrebat pe cineva cum a sarit ala de acolo si mia zis ca a inghetat apa in motor... din pacate m-am uitat sub masina dat nu lam mai gasit! ma poate ajuta si pe mine cu un dop ? il cumpar bineinteles! Am facut o poza ca sa vedeti si voi ! se mai poate pune la loc ? dupa ce il pun nu pierde din presiune sau nu il scoate afara din nou ? voi ce ziceti ?    http://yfrog.com/esdscf5698j

                                                                                                                                    Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa fii multumit ca ti-a sarit doar dopul si nu a crapat blocul.

da-ne ceva detalii legate de motor.

asa dupa ochi e greu de ghicit.

o zi palcuta iti doresc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are Domnu voicu acele dopuri de vizitare a blocului motor anul trecut a fost la 10 lei bucata.Incearca sa-i spui ca doresti dopul de la gaura de vizitare a motorului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, am... da-mi te rog un mail pe alex.voicu(at)volvo-club.ro cu seria de sasiu si o poza mai "de departe" a dopului, cu sagetzica aferenta... si te ajut cu mare placere !

Si da, a inghetat apa in motor, de-aceea a sarit. E un minim element de siguranta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok maine la prima ora ma duc ii fac poza si iti zic si seria ! Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now