Guest IceBSD

instalare computer bord S40

4 posts in this topic

Salut,

Recent am cumparat un Volvo S40 2.0D (YV1MS723152055360) si as dori sa stiu aproximativ cat m-ar costa instalarea computerului de bord (componente + eventual manopera). Si as mai avea o rugaminte ... daca cineva poate sa imi dea ceva informatii legate de masina mea, pe baza seriei de sasiu de mai sus.

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Iti recomand sa te adresezi unui dealer autorizat Volvo de la noi (lista o gasestei pe www.volvocars.ro) unde poti cere sa ti-se faca un deviz estimativ legat de costurile instalarii acelui computer de bord.

Legat de informatii referitoare la masina ta...depinde ce te-ar interesa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1). Computerul de bord il poti lua de la mine sau de la reprezentanta

2). Chiar daca il montezi singurel, masina va trebui reprogramata LA REPREZENTANTA sa "stie de el"

3). Ca estimare, mie mi-au luat 200.000 de lei vechi (cred ca a fost cea mai mica factura data de ei vreodata ;D) pentru reprogramarea computerului de lumini sa stie de proiectoare (pentru ca le-am pus ulterior), si am fost foarte multumit de servicii (in 5 minute am avut masina inapoi)...

@Godfather : Ati auzitara bre ? Na ca va fac reclama gratis, sariti cu promotionale ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Godfather : Ati auzitara bre ? Na ca va fac reclama gratis, sariti cu promotionale ! ;D

Eu astept de o luna sa prind un cuptor liber sa-mi vopsesc capota si doua portiere...  ;D asa ca mai asteapta cu promotionalele alea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now