Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest cata 760

760 turbodiesel intercooler

22 posts in this topic

salut ,

au mai ramas ceva piese de la 760 td ?

un numar de telefon?

merci

Cristian

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Salut...Ce anume te intereseaza???  760-ul l-am luat eu dar am destule piese de la un break pus la dezmembrare...Daca imi spui ce piese iti trebuie si le am, cu toata placerea stam de vorba si te servesc...

 

Cu stima,

    MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut ,

multumesc pt raspuns ,

am nevoie de pompa de vacuum (frina ) si caseta de directie

multumesc

Cristian

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Salut Cristian,

    Te pot ajuta cu pompa de servofrana ...iar cu caseta de directie este o problema si anume ca este pentru volan pe dreapta...masina e din Anglia .Daca ai pe cineva priceput care poate sa ia de pe ea ce iti trebuie atunci e ca si rezolvata.

   

    MihailCostin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut ,

pompa de servofrina o am ,imi trebuie pompa de vacuum (e aceea de jos antrenata de o curea ,legata de pompa de servofrina printr-un furtun )care are niste ,,pastile,, si o membrana .

despre caseta il intreb pe mecanic si raspund

multumesc

Cristian

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut...ce motor ai pe masina?

eu am diesel si turbo diesel si la aceste motoare pompa aia de vacuum este antrenata de axul cu came printr-o tija scurta.Ea se gaseste prinsa de chiulasa prin doua suruburi.

  La break am motor de benzina de 2,0l si singura pompa antrenata de curea este cea de la servo directie....deci :lamureste-ma ce motor ai pe masina ta...

    MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut ,

e 760 td ,model 85 ,motorul este 1283 td ,80 kw D24 T ,transmisie automata

sus dreapta (cum te uiti din fata ) e pompa de servodirectie

jos dreapta e pompa de vacuum cea de care am eu nevoie

jos e alternatorul si era compresorul de aer conditionat (instalatia e scoasa de fostul proprietar) [attach=#]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

  Deci hai sa ne intelegem...eu am un tdi 760 din1988 cu motor de 2383cmc si 85kw 6 cil in linie de la VW.Deci daca tu ai un td de 1283 D24 cred ca ai gresit cilindreea..e voba de acelasi motor in linie de VW pe care suedezii l-au pus pe masinile astea.

  la mine  in aceleasi pozitii care le-ai enumerat tu sunt :dreapta sus-alternator

                                                                                    dedesubt -pompa de servodirectie cu rezervor separat pe aripa si ultimul jos compresorul de aer conditionat

  Pe motorul meu pompa aia de vacuum pentru pompa de servofrana este pe chiulasa si actionata de axul cu came...Regret dar nu am cum sa te ajut

...la tine pe masina s-au facut modificari de fostul proprietar....o astfel de pompa nu stiu ...nici pe LT fiind acelasi motor nemtii nu au modificat locul pompei de vacuum.

  doar sa o scoti sa vezi ce model este si sa cautam la alte masini ...o decoperim noi...nu se poate

eventual fa niste poze si vedem exact

  MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parbrizul din fata il ai? As avea nevoie de el ptr ca al meu e crapat.Spune-mi un pret daca il mai ai .....si vedem.Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

corect ,am gresit cilindreea .se poate sa fi facut cineva modificari .

incerc sa fac poze cit mai detaliate si iti trimit .tu esti in Ploiesti ?pina la urma ,poate fac un drum ,daca si timpul tau permite

multumesc pentru ajutor.

Cristian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate si parbrizul asta e crapat...asa ca sorry...nu prea am cu ce te ajuta...

  MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Salut Cristian,

Da, stau intr-adevar in Ploiesti,si daca vrei sa vii cel mai bine este in weekend .La profil ai adresa mea de mail si imi spui cand vrei sa vii...

  MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut ,

cutia de viteze e automata ?

a mea tocmai s-a stricat .

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Imi pare tare rau de ce aud...eu nu am cutie automata...

  Sa inteleg ca vrei sa o vinzi sau dezmembrezi?sau o repari? Ce fel de punte are pe spate?Ma intereseaza si pe mine doua planetare de 760 TDI 1988 pentru punte multibrat.

daca  la tine ai asa ceva si o dezmembrezi zi-mi un pret la ele ...daca nu ...poate mai auzi pe undeva....

  Cu multumiri....

  MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

incerc sa o repar

daca nu reusesc atunci o vind asa cum e .motorul e bun ,a fost facut anul trecut

numai bine

Cristian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

ce ti s-a stricat la cutia automata ?

spune-mi si ce fel de cutie este, pt. ca banuiesc ca ai o cutie AW cu trei trepte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut ,

este zf4hp22

nu mai cupleaza decit in R .

restul mort .

merci

Cristian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, asta este o cutie cu 4 trepte. Eu am una de rezerva, m-am gandit ca poate voi avea probleme cu a mea.

Probleme n-am asa ca daca te intereseaza ti-o pot da cu cat am luat-o si eu, 600 euro cu tot cu convertizor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal.Mai ai ceva ca mar interesa si pe mine interioru si ornamente plus o pompa de apa pentru un 740turbodiesel.Mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SALUT .MAI AI CUMVA LA VOLVO 760 PIESE ? MA INTERESEAZA PTRETURI PT PERBRIZ.PLANETARE,PIVOTI SI SUSPENSII

Share this post


Link to post
Share on other sites